Районна газета

У КОНОТОПСЬКОМУ РАЙОНІ ВЛАСНИКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ПАЇВ ОТРИМУЮТЬ НАЙВИЩУ ПО СУМЩИНІ ОРЕНДНУ ПЛАТУ

Оренда земельних ділянок сільськогосподарськими підприємствами дає можливість сільському населенню – власникам паїв отримувати додатковий дохід у вигляді орендної плати

Підприємства Конотопського району із року в рік виконують умови договорів оренди земельних паїв громадян. Орендна плата виплачується своєчасно, і  залежно від бажання орендодавців, в грошовій формі, зерном або послугами.

Розмір орендної плати визначається відсотком від нормативно-грошової оцінки землі. В 2018 році по Конотопському району цей показник в середньому склав 11%. Це був найвищий розмір оплати за земельні паї серед районів Сумської області, при цьому майже 65% підприємств району виплатили своїм орендодавцям 12% від грошової оцінки землі. Отже, у 2019 році є можливість досягнути цього показника і решті господарств.

Відділ агропромислового розвитку Конотопської райдержадміністрації нагадує, що сума орендної плати за 1 га орендованих ділянок має різні значення: на нормативно-грошову оцінку землі впливає бальна оцінка землі.