Районна газета

ЖИТЕЛІ КОНОТОПСЬКОГО РАЙОНУ ВИКОРИСТОВУЮТЬ СВОЄ ПРАВО НА ЗВЕРНЕННЯ

Про це зазначила на апаратній нараді при голові РДА начальник загального відділу апарату Конотопської райдержадміністрації Ніна СІВЕР

Жителі району для вирішення своїх проблем звертаються особисто до керівництва райдержадміністрації (голови та заступників голови РДА)  безпосередньо в приміщенні держустанови, або під час виїзних прийомів.

За І півріччя поточного року посадовцями у встановлені терміни розглянуто 106 питань, з них 89 -  вирішено.

До райдержадміністрації громадяни звертаються і в письмовій формі. З 91 письмового звернення 77 - вирішені з позитивним результатом, на 10 - надані змістовні роз’яснення, 4 звернення направлені для розгляду за належністю. До виконкомів сільських рад у 1 півріччі 2019 року надійшло 901 звернення. Найбільше звернень опрацьовано Малосамбірською, Кузьківською, Попівською та Духанівською сільськими радами.

Посадовець зазначила, що найчастішегромадяни звертались з питань соціального захисту, аграрної сфери та земельних відносин. Питання соціального характеру, що знаходяться у компетенції  управління соціального захисту населення райдержадміністрації, стосувались переважно , наданню матеріальної допомоги, оформленню та надання субсидій.

Причиною значної кількості звернень щодо оформлення і виплати субсидій є систематичні внесення змін у законодавстві України з цього питання, тому сільські жителі  все частіше звертаються за роз’ясненнями.

Для отримання матеріальної допомоги до райдержадміністрації надійшло 61 звернення. Всі звернення, відповідно до районної програми соціального захисту окремих категорій населення на 2019 рік, задоволені. З районного бюджету використано 118,1 тис. грн., допомога надавалась для проведення лікування заявників або членів їх сімей. У бюджетах сільських рад для надання матеріальної допомоги на 2019 рік  було передбачено 1 656,5 тис грн., вже виплачено 584, 8 тис. грн.

Особлива увага приділяється зверненням учасників АТО (ООС). З різними питаннями до держустанови звернулося 17 демобілізованих військових.

«Аналіз роботи зі зверненнями громадян показав - фактів неупередженого та несвоєчасного розгляду звернень у звітному періоді не виявлено, а даний напрямок роботи залишається пріоритетним в діяльності органів виконавчої влади та самоврядування», - підсумувала Ніна СІВЕР.