Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

Стартувала програма фінансової допомоги для майстрів і крафтових виробників

Міністерство культури та інформаційної політики України закликає майстрів народних художніх промислів отримати допомогу у $1000 для підтримки діяльності під час війни. 

Наш партнер програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» спільно з акціонерним товариством «Укрпошта» та громадською організацією TECHBUREAU запустили програму Made in UA Support Project. В її межах 100 українських крафтових виробників зможуть отримати по $1000 на підтримку свого бізнесу. 

ЖИТЕЛІВ КОНОТОПЩИНИ ЗАПРОШУЮТЬ ДОЛУЧИТИСЯ ДО ПРОЄКТУ «ВИШИВАНА СУМЩИНА»

До Дня вишиванки обласним управлінням культури започатковано творчий онлайн-проект «Вишивана Сумщина»

19 травня визначний день для всіх українців у світі – День вишиванки. Це свято, яке покликане зберегти генетичний код нашої нації. Вишиванка – це не лише національне вбрання, а й родинна святиня і оберіг, яка несе в собі духовне багатство, мудрість і непереривний зв’язок поколінь. Сьогодні, коли під загрозою знищення опинилася  наша історія та культура, саме вишиванка набуває особливого значення та є символом майбутньої перемоги.

ВЕЛИКА РЕСТАВРАЦІЯ: УРЯД ЗАТВЕРДИВ ПОРЯДОК ПЕРЕДАЧІ КОШТІВ У РЕГІОНИ НА ВІДНОВЛЕННЯ ПАМ’ЯТОК КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

9 лютого Уряд затвердив чіткий порядок та умови надання у 2022 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проєктів робіт з реставрації, консервації та ремонту пам’яток культурної спадщини, що перебувають у комунальній власності. Документ визначає, як саме відбиратимуть проєкти з регіонів в рамках програми «Велика реставрація».

Умовами надання коштів регіонам є:

  • наявність затвердженої документації та позитивного експертного звіту щодо її розгляду;
  • вартість ремонтно-реставраційних та консерваційних робіт однієї пам’ятки, що перебуває у комунальній власності, у 2022 році – від 1 млн гривень;
  • календарний план реалізації проєкту – не більше трьох років.

ВЕРХОВНА РАДА ПІДТРИМАЛА СУБСИДІЇ ДЛЯ КНИГАРЕНЬ І ВИДАЧУ СЕРТИФІКАТІВ НА КУПІВЛЮ КНИЖОК

Книгарні отримуватимуть відшкодування з державного бюджету на оренду приміщень. Також українцям при народженні та отриманні паспорта у 14 років видаватимуть сертифікат на купівлю книг. 

Це передбачає законопроєкт №6287 про стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження, який Верховна Рада ухвалила у першому читанні 25 січня 2022 року. За це рішення проголосували 277 народних депутатів. 

«ДОВІДНИК БЕЗБАР’ЄРНОСТІ» ЗАГОВОРИВ УКРАЇНСЬКОЮ ЖЕСТОВОЮ МОВОЮ

«Довідник безбар’єрності» – це перший у країні сайт-словник і посібник з нової етики спілкування без ярликів та стереотипних чи образливих термінів. Відтепер він заговорив українською жестовою мовою. Тобто проєкт, який розкриває знання про безбар’єрність та її філософію, і сам трансформувався у безбар’єрний. 

Завдяки Довіднику можна дізнатися чому правильно говорити «люди старшого віку» замість «старенькі», «крісло колісне» замість «інвалідний візок», «людина з інвалідністю» замість «інвалід» та багато іншого.