Районна газета

ЖІНОЧЕ ОБЛИЧЧЯ ВІЙНИ: ПАМʼЯТЬ ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО

У населених пунктах Конотопського району пройшли заходи з відзначення  9 ТравняДня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

З кожним роком ряди ветеранів рідіють. Сьогодні колишнім фронтовикам вже дев’яносто років і більше, серед них багато жінок. Повертатися до жіночих історій Другої світової в Україні почали лише нещодавно. Тож  цьогорічні  районний  мітинг-реквієм, що відбувся у с. Попівка, та мітинг-реквієм з нагоди відкриття оновленого Меморіалу в с. Соснівка, – своєрідна данина поваги жінкам, на долю яких випало воєнне лихоліття.

Під час театралізованого дійства, глядачі глибоко перейнялися долею головної героїні – збірний образ Жінки України, яка дитиною пережила втрату рідних під час бомбардування; шістнадцятирічною медсестрою, під зливою куль, рятувала поранених на полі бою; серед кривавого воєнного пекла знайшла своє кохання, а сьогодні, будучи літньої жінкою, переживши вогненні роки Другої світової, молиться за синів, які відвойовують мирне небо на Сході України.

Наскрізними образами заходу стали Памʼять та Дівчинка, як символ надії на мирне майбутнє, а основним меседжем хореографічної композиції «Мак памʼяті» стали слова: «Без минулого немає майбутнього».

Присутні хвилиною мовчання вшанували памʼять усіх захисників України, які загинули у воєнних смерчах, що пронеслися нашою країною.

Крім того, було проведено вже традиційну акцію «Маки памʼяті», які є міжнародним символом памʼяті жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, та проведено флешмоб «Памʼять» на знак утвердження віри в мирне майбутнє України.

ФОТО