Районна газета

ВКЛОНЯЮЧИСЬ ТАЛАНТУ ЗЕМЛЯКА

Під такою назвою в селі Шевченкове відбувся захід, присвячений 185-річчю від дня народження Олександра ЛАЗАРЕВСЬКОГО

Пам'ять нашого видатного земляка, який народився  8 червня 1834 року в с. Гирявка (нині с. Шевченкове), цього дня вшанували творча інтелігенція, земляки, люди, які люблять українську землю, свято бережуть історію свого краю.

Ведучі заходу, фахівці районної бібліотеки, познайомили присутніх з життям та діяльністю видатного українського історика, державознавця та видавця, організатора національної архівної справи. Саме Олександр ЛАЗАРЕВСЬКИЙ вперше в історичній літературі ґрунтовно дослідив історію заселення нашого краю, на основі архівних матеріалів розповів про заснування Конотопа, населених місць Конотопського повіту з початку ХУІІ століття. Він дбав про розвиток освіти, бібліотечної справи.

Родина ЛАЗАРЕВСЬКИХ належала до справжніх друзів Тараса ШЕВЧЕНКА. Вони любили його як людину, як великого українського поета і художника, високо цінували його творчість. Олександр ЛАЗАРЕВСЬКИЙ описав останній день життя поета, зібрав перші матеріали до історії дитинства поета і супроводжував тіло його до Канева.

Помер подвижник історичної науки в Києві в 1902 році, похований на Конотопщині – в с.Шевченкове.