Районна газета

ЯК НАРОДЖУВАЛАСЯ УКРАЇНСЬКА КОНСТИТУЦІЯ: ПОГЛЯД В ІСТОРІЮ

Напередодні державного свята – 23-ї річниці Дня Конституції України в приміщенні райдержадміністрації нагадали про те, який шлях створення пройшов Основний Закон держави та відзначили кращих держслужбовців з нагоди професійного свята

Сьогодні працівники Конотопської районної державної адміністрації здійснили своєрідний екскурс цікавими фактами цього визначального документа, переглянувши відеоролик «Конституція України», ознайомились з попередниками сучасної Конституції, зокрема Конституцією Пилипа Орлика (1710 р.) та дізнались про особливості  Конституцій інших держав. 

Конституція, як єдиний документ, єдиний правовий акт не обов’язкова для якоїсь держави. Але документи про те, як розділяються гілки влади, якими повноваженнями вони наділені, які є верстви населення, якими правами вони користуються, які обов’язки мають, де обмежена влада, які є державні символи, де є кордони цієї держави – саме такі розділи визначають відмінність конституційного акту, від, наприклад, закону.

Під час заходу голова Конотопської районної державної адміністрації Микола ГОРБЕНКО

звернувся до присутніх, зазначивши, що дуже складно говорити про День Конституції, не згадавши про реальних провідників ідей державності – працівників державної служби, які 23 червня відзначили своє професійне свято – День державної служби України. Саме держслужбовці є своєрідними посередниками між Конституцією і громадянами нашої держави.

Очільник району вручив грамоти та подяки кращим представникам державної служби  та побажав всім держслужбовцям районної державної адміністрації нових звершень, мужності і сили у відстоюванні інтересів держави, компетентності та впевненості у впроваджені державних реформ, професійної та особистісної самореалізації.

Танцювальну та музичну композиції усім присутнім подарували учасники гуртка «Невгамовні дівчата» районного будинку культури та солістка Катерина САББАТОВСЬКА.