Районна газета

ОЗДОРОВЛЕННЯ ДІТЕЙ ТА НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ МОЛОДІ: ЩО ВДАЛОСЯ РЕАЛІЗУВАТИ В 2018 РОЦІ?

Про досягнуті результати в сфері молодіжної політики   поінформувала  завідувач сектору молоді та спорту Конотопської РДА Тетяна РЯБКО

Як зазначила посадовець, одним з пріоритетних напрямків роботи сектору є оздоровлення та відпочинок дітей, учнівської молоді району. Відповідно  до Програми на 2018 рік на оздоровлення та відпочинок 987 дітей Конотопського району, у тому числі 865 дітей пільгових категорій,  використано 922,5 тис.грн.

У літний період 340 дітей мали змогу відпочити у районному дитячому закладі «Зірка». З метою якомога більшого охоплення оздоровчими послугами дітей, у Конотопському районі запроваджено  механізм здешевлення вартості путівки: загальну  вартість 1 путівки (3 500 грн.) здешевлено на 2 900 грн., у т.ч. за рахунок районного бюджету - 350 грн., місцевого бюджету - 2 550 грн. Таким чином, зменшено вартість 132 путівок, а для 20 дітей пільгових категорій придбано путівки з повним фінансуванням їх вартості.

Діти соціально незахищених категорій  оздоровлювались у ДП «УДЦ «Молода гвардія», ДП України «Міжнародний дитячий центр «Артек», ДПОЗ санаторного типу «Ровесник». У пришкільних таборах з денним перебуванням оздоровлено 770 дітей, у тому числі пільгових категорій – 418 осіб.

Значна увага в районі приділена і національно-патріотичному вихованню молоді. «Серед виховних напрямів сьогодні найбільш актуальними є патріотичне та громадянське виховання. Вони відповідають як нагальним вимогам і викликам сучасності, так і закладають ґрунт для формування свідомості нинішніх і прийдешніх поколінь», - наголосила очільник сектору молоді та спорту Конотопської райдержадміністрації.

Тому, протягом минулого року, сектором проведено  низку заходів, серед яких: щорічна благодійна акція «Серце до серця» під гаслом «Почуй світ - зібрані кошти перераховані на спеціальний рахунок Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця» у сумі 7 000 грн.; акція до Всесвітнього Дня здоров’я  «Твоє здоров’я-це твоє благополуччя»; районний захід з нагоди Дня сім’ї, під час якого 7 молодих родин з Вирівського ДНЗ «Сонечко» змагалися за перемогу в спортивному святі «У моїй сім’ї люблять спорт усі». У  червні, до  Дня молоді та Дня Конституції України, для активної молоді району організовано екскурсію до міста Батурин.

У вересні в селі В’язове, під час відкриття музею М.СТОРОЖЕНКА, проведено акцію «Ми любимо свій рідний край» - висаджено 100 саджанців липи широколистої. До Всесвітнього дня боротьби зі проведено інформаційно-просвітницький захід спрямований на пропаганду здорового способу життя та профілактику негативних явищ у молодіжному та дитячому середовищі «Наше майбутнє без шкідливих звичок».

З жовтня 2018 року у ДПТНЗ «Конотопський професійний аграрний ліцей» (с.Заводське) функціонує Центр військово- патріотичного виховання та облаштовано стрілецький тир, де ліцеїсти та учні району мають можливість відпрацьовувати навчальні вправи зі стрілецької зброї, складати нормативи з розбирання та складання автомата.