Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я РОЗПОЧАЛО РАПТОВІ ПЕРЕВІРКИ ПРАЦІВНИКІВ ШКІЛЬНИХ ХАРЧОБЛОКІВ НА НОСІЙСТВО ЗОЛОТИСТОГО СТАФІЛОКОКА

Додатковий контроль проводиться через те, що в цьому році в закладах освіти вже зафіксували спалахи гострих кишкових інфекцій. Це відбулося через порушення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних норм. Люди, які готували їжу в школах, були носіями золотистого стафілокока

Раптові перевірки допоможуть з’ясувати, чи відбуваються насправді медичні огляди, які мають проходити працівники харчоблоків. Або ж це просто формальність.

Носії інфекцій будуть відсторонені від роботи на час лікування й до повного одужання, адже йдеться про безпеку дітей.

«Те, що ми побачили з ПЛР-тестами, з підробкою COVID-сертифікатів дає підстави думати, що і з медичними оглядами в нас не все в порядку. Ми дали можливість працювати шляхом впровадження дерегуляційних змін, але нам потрібна якість. І сьогодні ті, хто буде порушувати, хто виписуватиме довідки, не проводячи відповідних досліджень або медичних оглядів, будуть піддаватися і відповідним покаранням. Такого не може бути в системі охорони здоров'я», — зазначив Viktor Liashko.

Детальніше на сайті: https://cutt.ly/jE4GDiT

11 жовтня регіональні Центри контролю та профілактики хвороб МОЗ України розпочало раптові перевірки працівників харчоблоків у закладах освіти на носійство золотистого стафілокока.

Раптові перевірки відбулися в 3002 закладах. За 8 днів перевірок (станом на 19 жовтня) обстежено 9117 осіб.

За результатами обстежень 940 осіб мають позитивний результат тесту на носійство стафілококу, серед них:

➖ 422 особи — у закладах дошкільної освіти
➖ 455 — у закладах загальної середньої освіти
➖ 3 — у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку
➖ 55 — в інтернатах
➖ 5 — у харчоблоках інших закладів

Ще 2283 результати дослідження очікуються.