Районна газета

Пенсійне забезпечення

КОНОТОПСЬКЕ ОБ’ЄДНАНЕ УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ ІНФОРМУЄ

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області продовжує фінансування пенсійних виплат за грудень 2018 рок

у Загальна потреба становить 72,4 млн. грн. Станом на 7 грудня  пенсійні виплати профінансовано в сумі 21,4 млн. грн., що складає 29,5 % від потреби на місяць. Виплата пенсій здійснюється за встановленим графіком.

ЛЕГАЛЬНА ЗАЙНЯТІСТЬ – ЗАПОРУКА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

Згідно з Конституцією України кожна людина має право на працю, яку вона вільно обирає або на яку вільно погоджується. Але ще чимало громадян живуть днем нинішнім, надаючи перевагу тимчасовим сумнівним вигодам, тому останнім часом усе частіше доводиться стикатися з таким негативним явищем, як використання найманої праці громадян без оформлення трудових відносин – «тіньовою» зайнятістю.

Працівники, які погоджуються одержувати зарплатню в «конвертах», стають заручниками самих себе. Працівник, отримуючи нелегальну винагороду в результаті домовленості з роботодавцем, позбавляє себе соціальних виплат та гарантій.

МАЙБУТНЄ ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗА НАКОПИЧУВАЛЬНОЮ СИСТЕМОЮ

Сучасна система пенсійного забезпечення в Україні складається з трьох рівнів: Солідарна система ("перший рівень"), накопичувальна система ("другий рівень"), система недержавного пенсійного забезпечення ("третій рівень")

Про переваги кожної з них роз’яснили в Конотопському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Сумської області.

ЛЕГАЛЬНА ЗАЙНЯТІСТЬ - ЗАПОРУКА МАЙБУТНЬОЇ ПЕНСІЇ

Контроль за додержанням  роботодавцями державних гарантій в оплаті праці, підвищення рівня заробітної плати , виявлення фактів тіньової зайнятості – один з напрямків спільної роботи органів місцевого самоврядування, Державної служби України з питань праці, Державної фіскальної служби України та Пенсійного фонду України.    

Згідно з чинним законодавством, людина, що втратила працездатність, може отримувати пенсійні виплати лише за умови наявного страхового стажу.