Районна газета

ДО УВАГИ ПРИВАТНИХ ПІДПРИЄМЦІВ!

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області інформує

Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» встановлено  мінімальну заробітну плату з 1 січня в розмірі 4173 грн., відповідно,  мінімальний страховий внесок (сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця) в 2019 році складатиме 918,06 грн. (4173 х 22%).

Фізичні особи-підприємці, в тому числі й ті, які обрали спрощену систему оподаткування зобов’язані сплачувати єдиний соціальний внесок до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом. Це правило поширюється і на осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

У разі, якщо фізичною особою-підприємцем не отримано дохід (прибуток) у звітному році, або окремому місяці звітного року, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування самостійно, при цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Від повноти сплати внесків залежить величина страхового стажу, оскільки до стажу враховуються тільки періоди роботи, за які щомісяця сплачувались страхові внески в сумі не менше ніж мінімальний страховий внесок. Немає сплати  внесків – немає страхового стажу, а відповідно і майбутньої пенсії.

Звільняються від сплати за себе єдиного внеску лише особи, які отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли пенсійного віку та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Контролювати свій страховий стаж можна самостійно на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України за адресою www. portal.pfu.qov.ua, або підключившись до послуги СМС-інформування.

Особи, які мають електронний цифровий підпис можуть зробити це самостійно, зайшовши на веб-портал електронних послуг ( portal.pfu.gov.ua) з допомогою електронного цифрового підпису та в розділі «Налаштування - Дистанційне інформування» відмітити поле "Надаю згоду на отримання sms-повідомлень..." та внести номер телефону, зберігши зміни за допомогою ЕЦП.

Громадяни, які не мають електронного цифрового підпису для отримання послуги СМС-інформування можуть звернутись до Конотопського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області за адресою:  м. Конотоп, вул. Депутатська 2, каб. 25.