Районна газета

АВТОМАТИЧНИЙ ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ ПРАЦЮЮЧИМ ПЕНСІОНЕРАМ

Конотопським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Сумської області проведено автоматичний перерахунок пенсій з 01 квітня 2019 року працюючим пенсіонерам, використовуючи дані про страховий стаж, зосереджені в унікальному реєстрі застрахованих осіб.

Згідно статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»:

Перерахунок пенсій проводиться без додаткового звернення осіб, які після призначення (попереднього перерахунку) пенсії продовжували працювати:

-перерахунок проводиться щорічно з 1 квітня, без звернення пенсіонера, на найбільш вигідних умовах тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на його проведення;

-обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії, здійснюється не раніше дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Право на проведення перерахунку мають пенсіонери, які після призначення (перерахунку пенсії):

-продовжували працювати та мають не менше як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі;

-продовжували працювати і мають менше як 24 місяці страхового стажу (у такому разі, перерахунок проводиться не раніше ніж через два роки з дня звернення за призначенням (попереднім перерахунком пенсії).

Перерахунок пенсії проводиться:

Для пенсіонерів, які продовжували працювати та мають не менше як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії:

-з урахуванням набутого страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії та заробітної плати (доходу), з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію;

-з урахуванням страхового стажу та заробітної плати (доходу), набутих після призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Для пенсіонерів які продовжували працювати і мають менше як 24 місяці страхового стажу:

-з урахуванням набутого страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії та заробітної плати (доходу), з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Одержувачам пенсій за вислугу років, які не досягли пенсійного віку такі перерахунки будуть проводитись після досягнення пенсійного віку.

Автоматично перераховані пенсії пенсіонери отримають вже в квітні.

З 814 перерахованих пенсій працюючих пенсіонерів з донарахованого стажу та/або заробітку після призначення/перерахунку пенсій збільшення одержали 282 пенсіонери, у середньому на 114,31 грн. Середній розмір пенсії з 01.04.2019 – 2443,29 грн., що на 210,37 грн. більше ніж на 01.01.2019 або на 8,6%.