Районна газета

НА ТЕРИТОРІЇ РАЙОНУ ФУНКЦІОНУЮТЬ 156 ПІДПРИЄМСТВ РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ ТА РЕСТОРАННОГО ГОСПОДАРСТВА

Про це під час апаратної наради  при голові райдержадміністрації повідомила начальник відділу економічного розвитку і торгівлі Надія ОЛІЙНИК  

Із загальної кількості підприємства роздрібної торгівлі 60% здійснюють продаж змішаних товарів, 28%  - продовольчих товарів.  У населених пунктах, особливо в таких, де відсутні заклади торгівлі, приватними підприємцями здійснюється виїзна торгівля товарами продовольчої та промислової групи.

Посадовець зазначила, щопротягом 2017 року відділом економічного розвитку і торгівлі спільно з представниками сільських рад проводився моніторинг роботи  закладів торгівлі на їх підвідомчих територіях. Зокрема, було проаналізовано рівень цін у торговельній мережі району та встановлено, що на основні продукти харчування торговельна надбавка, враховуючи  транспортні витрати, встановлена на рівні 20-25 відсотків, на хліб та хлібобулочні вироби складає 10 %, здобу - 15%.

Забезпечення роздрібної мережі Конотопського району хлібом та хлібобулочними виробами, здобою здійснює ПП „Хлібзавод „Дубов”язівський”,  ПрАТ „Конотопський хлібокомбінат” та ТОВ  „Сумська паляниця”.

ПП „Хлібзавод „Дубов”язівський” продовжує завезення „соціального”  хліба для незахищених верст населення у 41 торговельний заклад району відповідно до графіку, що розроблений територіальним центром соціального обслуговування”, - зазначила Надія ОЛІЙНИК.

За словами очільника відділу в районі у жовтні 2017 року серед продуктів харчування найсуттєвіше  подорожчали яйця курячі – майже на 34%. Підвищились ціни на пшоно, хліб, молоко та молочні продукти. Водночас, відбулося здешевлення на 4,9%–2% гречки, овочів, цукру.

Спеціалістами відділу економічного розвитку і торгівлі Конотопської районної державної адміністрації проводиться щомісячний моніторинг цін на основні продукти харчування. Інформація щодо цінової ситуації у районі щомісячно розміщується на сайті Конотопської районної державної адміністрації.