Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

СТОСУЄТЬСЯ КОЖНОЇ ОТГ СУМЩИНИ: КОШТИ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ МАЮТЬ БУТИ ОСВОЄНІ ВЧАСНО

Директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі Олександр СІТАК під час апаратної наради акцентував увагу керівництва Буринської об’єднаної територіальної громади на тому, що з другої спроби спортивний майданчик у міському парку має бути збудований і зданий в експлуатацію до кінця року

«На жаль, у минулому році не вдалося міській раді провести тендерні процедури, в результаті чого кошти, передбачені на реконструкцію спортивного майданчику у Бурині, були повернуті до державного бюджету, – зазначив Олександр Сітак. – У цьому році на засіданні Міжвідомчої комісії з відбору проектів ДФРР були гострі дебати щодо повторного виділення коштів на цей об’єкт. Завдяки позиції нашої регіональної комісії, Мжвідомча комісія в Києві затвердила цей об’єкт. І найближчим часом буде відповідне урядове рішення щодо виділення під нього коштів».

Директор Департаменту звернувся до керівництва Буринської ОТГ не зволікати і проводити відповідні процедури. «Однозначно, кошти по цьому об’єкту мають бути освоєні і до кінця року об’єкт має бути переданий в експлуатацію. Сьогодні позиція Мінрегіону чітка – немає освоєння коштів, нових проектів від громади вони навіть не розглядають», – наголосив він.

Всього на поточний рік для Буринської об’єднаної громади передбачено 5 мільйонів 845 тисяч гривень з державного бюджету. З них 1 мільйон 893 тисячі – це кошти Державного фонду регіонального розвитку (на реконструкцію спортивного майданчику у міському парку) і 3 мільйони 951 тисяча гривень – кошти субвенції на розвиток об’єднаних територіальних громад.

За словами Олександра Сітака, сьогодні внесено відповідні зміни до постанови Кабміну, яка стосується виділення субвенції на соціально-економічний розвиток ОТГ. І відтепер протягом 2 місяців громада має підготувати і подати відповідні проекти на розгляд комісії Мінрегіону. Тому варто не зволікати, а активно готувати проекти, щоб використати ефективно кошти, спрямовані на ОТГ.

«На жаль, ця субвенція не є перехідною, і якщо ці кошти ви не освоїте в поточному році, то на наступний рік вам їх ніхто не поверне, – підкреслив Олександр Сітак, звертаючись до всіх голів об’єднаних громад Сумщини. – Крім того, з поточного року сума коштів, яка виділятиметься на субвенцію ОТГ, щорічно зменшуватиметься на 20%. Тому ще раз зверніть увагу на необхідність повного та ефективного їх освоєння».