Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

НА СУМЩИНІ РЕТЕЛЬНО ВИВЧАЛИ НОВАЦІЇ ЗАКОНОДАВСТВА У СФЕРІ СУДОЧИНСТВА

Посадові особи міських рад та об’єднаних територіальних громад Сумщини взяли активну участь у практикумі із застосування законодавства, який провели для них консультанти Офісу реформ із Сумського регіонального відділення Асоціації міст України

Темою заходу, який проходив в приміщенні Сумського національного аграрного університету, стали «Процесуальні новели господарського, адміністративного та цивільного судочинства. Організація роботи юридичної служби місцевого самоврядування в умовах змін».

Під час навчання експерти ознайомили присутніх з новаціями в судовому захисті прав і інтересів місцевого самоврядування, порядку укладення та супроводження цивільно-правових договорів, організацією роботи юридичної служби органу місцевого самоврядування базового рівня.

На початку заходу виконавчий директор Сумського регіонального відділення Асоціації міст України Володимир ДЕРИЗЕМЛЯ зазначив: «Юридичні служби місцевих рад в рамках реформи децентралізації влади стали виконувати багато нових функцій, також суттєво змінилася законодавча база їхньої діяльності. Маю надію, що сьогоднішній практикум допоможе учасникам ознайомитися з цими новаціями та більш ефективно виконувати свої повноваження».

Захід продовжився першою навчальною секцією, де розглядалися питання уніфікації термінології та процедур господарського, цивільного та адміністративного процесів, видів цивільно-правових договорів, роз’яснення права на справедливий суд, докази та доказування в господарському, адміністративному та цивільному процесі, тактика доведення своїх вимог та нові процесуальні можливості.

Протягом другої навчальної секції модератор заходу Наталія ГРЕСЬ ознайомила присутніх з організацією роботи юридичної служби місцевого самоврядування, методикою претензійної та позовної діяльності та проведенням юридичної експертизи проектів нормативно-правових актів, підготовлених структурними підрозділами органів місцевого самоврядування.

«Сьогодні, ви отримали чимало нових знань та навичок, які допоможуть вам організувати дієву та ефективну роботу юридичної служби органу місцевого самоврядування і таким чином подолати велику кількість проблем, з якими стикаються об’єднані громади в своїй поточній діяльності», – підбила підсумки координатор Офісу реформ у Сумському РВ АМУ Ніна МЕЛЬНИК.

Захід відбувся в рамках реалізації проекту Агентства Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який впроваджується Асоціацією міст України.

#USAID #PULSE #Сумське_РВ_АМУ #АМУ #ОТГ