Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

СУМСЬКА ОБЛАСТЬ ПРОВЕЛА КОНСУЛЬТАЦІЇ З МІНРЕГІОНОМ ЩОДО ПІДГОТОВКИ ПЕРСПЕКТИВНОГО ПЛАНУ

Обласні державні адміністрації відповідальні в регіонах за реалізацію завдань реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади і тому мають поставитися до цього питання дуже уважно

Про це сказав перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав НЕГОДА в ході наради з директором обласного Департаменту економічного розвитку і торгівлі Олександром СІТАКОМ, директором Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування Олександром ХОРУЖЕНКОМ та керівниками органів місцевого самоврядування.

Мета наради − обговорення проблемних питань підготовки перспективних планів формування територій громад. Сумська область серед тих, які поки що не схвалили цей документ таким, що покриває всю територію області.

У ході зустрічі обговорили всі можливі варіанти конфігурацій майбутніх об’єднаних територіальних громад, по яких сьогодні поки не знайшли рішення.

«Кожен пропонований варіант створення тієї чи іншої об’єднаної громади заслуговує на увагу, − зазначив В’ячеслав Негода. − Однак до перспективного плану має увійти лише економічно обґрунтований, тобто такий, який доводить, що майбутня громада справді буде спроможною вирішувати питання місцевого значення. Облдержадміністрація має провести на територіях додаткові консультації з громадськістю, органами місцевого самоврядування, пояснити ризики створення об’єднаних громад, розрахунки по яких демонструють їх неспроможність в майбутньому».

За його словами, принцип добровільності об’єднання в громаду ніхто не відміняв – як громади захочуть, так і зроблять. Однак місцева адміністрація відповідальна за те, щоб запропонувати реальні, економічно обґрунтовані варіанти об’єднання, внести їх на розгляд сесії обласної ради.

«Жодних причин для зволікань із підготовкою перспективного плану, який би покривав 100% території області, бути не може. І це стосується всіх областей, які досі цього не зробили», - сказав В’ячеслав Негода.