Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

СОЛОДКО ТА ГАМІРНО БУЛО В СУБОТУ БІЛЯ КОНОТОПСЬКОЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Медове та музичне дійство розгорнулося на зеленій галявині поруч з адмінбудівлею

З 10 години ранку бажаючих посмакувати медового продукту було достатньо. До яток з медом та різною продукцією бджільництва вишукувалися черги. Пасічники Конотопщини та ДП «Конотопське лісове господарство», як справжні майстри своєї справи, презентували найрізноманітніші види меду: з запашної акації та липи, соняшнику, різнотрав’я з фацелією та, навіть, «екзотичний» шоколадний, медові соти, медовуху. У дефіциті був гречаний мед, адже цього року в районі, як і по всій Україні, посіви гречки були незначними.

Під час Свята меду було чим розважитися як дорослим, так і малечі. Для відвідувачів підготували фотозони, проводились різноманітні конкурси.
Святкового настрою додавали виступи аматорських колективів Конотопського району та майстер-класи місцевих майстрів з лозоплетіння, ковальства. Куточок ароматного затишку з цікавим інтер’єром та смачною кавою було створено мобільною кав’ярнею.

Тематичну демонстраційну зону облаштували і представники навчального відділення ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» (с. Хоружівка). Спостережний прозорий вулик, нуклеуси, «штучна» бджола, інвентар та одяг бджоляра, мед з пасіки Хоружівки — все це неабияк приваблювало гостей свята, а особливо дітей. Саме в цьому відділенні створено регіональну платформу бджільництва, готують фахівців за професією «Бджоляр» та діє «Інформаційно-консультаційний центр бджільництва». Як зазначив завідувач навчального відділення Віталій КІЯШКО, всі бджолярі області мають змогу отримати кваліфіковану допомогу з питань розвитку бджільництва.

Покупці солодкого та корисного продукту мали змогу відчути смак та віддати свій голос за вид меду, що найбільш сподобався. Серед 8 учасників, які взяли участь у конкурсі «Найсмачніший мед Конотопщини – 2019», перемогу здобув пасічник Олег ОКУНЬ зі своїм продуктом «Шоколадниий мед».

Зараз займатись бджільництвом та утримувати пасіку – недешева та важка праця. Медоносних рослин на полях майже немає, тому приходиться докладати зусилля, щоб знайти медоносну базу та отримати якісний продукт. Тому дякуємо всім, хто завітав на Свято меду та своїми закупами підтримав працю пасічників та їх бджілок, отримавши натомість унікальний корисний продукт природи. Зазначимо, що під час ярмарку «Мед та до меду» було продано більше 700 кг меду.

Незаперечний факт — мед, продукти бджільництва, помножені на хороший настрій, посмішки, українську пісню — продовжують життя.

Це чудове свято припало до душі як бджолярам, так і відвідувачам, а отже в майбутньому воно стане традиційним.

Більше фото ТУТ