Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ПОДОРОЖ У ПРИРОДУ ПОЄДНАЛА АКТИВНУ ГРОМАДСЬКІСТЬ КОНОТОПЩИНИ З НАУКОВЦЯМИ

Північ Конотопщини – територія Сеймського регіонального ландшафтного парку, що має великий потенціал для розвитку активного екологічного туризму

Все більше українців обирають недорогу, а головне, здорову альтернативу звичайному відпочинку – велосипедні екскурсії та піші походи як один з кращих способів відкриття рідного краю. Не залишаються осторонь і екоактивісти Конотопського району та міста Конотоп, які об’єдналися в неформальний офіс Сеймського РЛП. Вони розробили та апробували піші та велосипедні маршрути Конотопщиною в межах РЛП «Сеймський».

Цими вихідними до них завітали колеги із турклубу «Гряда» (м. Київ) та представники адміністрацій природоохоронних установ Полтавщини: директорка РЛП "Диканський" Ірина ЧЕРКАСЬКА зі співробітниками та заступниця директора з наукової роботи РЛП "Нижньоворсклянський", к.б.н., доцент Наталія СМОЛЯР.

Метою зустрічі є обмін досвідом з розробки змісту та тематики екскурсій у природу. Найкраще це робити безпосередньо в поході, тому гостям екоактивісти Конотопщини запропонували два спеціально розроблені маршрути.

Перший почався біля Лисогубівки Конотопського району в орнітологічному заказнику «Озаричанський». Учасники туристичного походу споглядали за Сеймом, відвідали місце давньої стоянки кам’яної доби поблизу с. Лисогубівка. Дорогою на Сарнавщину спробували на смак їстівні рослини, що складали значну частку в раціоні мешканців цих країв близько 6 тис. років тому. В Сарнавщині розглядали сліди, які залишив по собі Дніпровський льодовик.
Подорож екостежками Конотопського району супроводжувалась фотосесіями та розповідями, під час яких все навкруги оживало: ліси, болота, пагорби. Учасники туристичного заходу починали помічати те, на що раніше б ніколи не звернули уваги.

Другий маршрут по Сеймському РЛП проліг вже від Конотопського району до Кролевецького. Учасники заходу досліджували краєвиди від села Любитове до Спаського. В Любитовому вже інші від Лисогубівського передумови виникнення поселення, адже воно з’явилося в більш пізні часи, коли люди займалися не збиральництвом, а вели повноцінне сільське господарство. Тому село розташоване серед інших ландшафтів. Центр Любитового – неймовірний за різноманіттям архітектурних стилів, що відображають характер різних епох, ілюструють розвиток технологій та підходів у будівництві. Кульмінацією походу став підйом на старе городище біля с. Спаське, звідки відкривається неймовірний краєвид на долину Сейму.

Зустріч учасників турклубу та науковців отримає вже в лютому продовження – екоактивісти Конотопщини відвідають РЛП "Диканський".

Організатори заходу вдячні дирекції ДПТНЗ «Конотопський професійний аграрний ліцей» за сприяння в організації заходу.
Екологічний туризм - це корисно, вигідно, цікаво. Не шкодуйте часу на дослідження різних куточків Конотопщини, адже щоб по-справжньому любити рідний край, його слід добре знати.