Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

СЬОГОДНІ ВИПОВНИЛОСЯ Б 90 РОКІВ ВЕЛИКОМУ МАЙСТРУ ПЕНЗЛЯ - МИКОЛІ СТОРОЖЕНКУ, УРОДЖЕНЦЮ КОНОТОПЩИНИ, ТВОРЧИЙ ДОРОБОК ЯКОГО ВІДОМИЙ У ВСЬОМУ СВІТІ

Напередодні цієї дати,  21 вересня 2018 року, на малій батьківщині митця, у с. Вʼязовому, було відкрито Меморіальний комплекс Миколи СТОРОЖЕНКА

Ця установа на Сумщині є унікальною та єдиною за своєю суттю. На урочистості завітали почесні гості: родина Миколи СТОРОЖЕНКА (брат Василь,  дружина Раїса, син Максим), очільники та представники Національної академії мистецтв України, Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури України, Національної спілки художників України, громадської організації "Сумське земляцтво у місті Києві".

Під час заходу грамотами та подяками відзначили всіх, хто сприяв популяризації творчої спадщини митця та активно підтримував реалізацію проекту створення музейної установи Миколи СТОРОЖЕНКА. Робота над створенням музею об’єднала в одну велику команду різних за напрямками своєї діяльності та життєвими поглядами людей, але які були сповнені ідеєю увічнення пам’яті найвидатнішого українського митця, вчителя, земляка. Родина Миколи СТОРОЖЕНКА  передала до музею експонати, що розповідають про життя і творчість митця.

Всі бажаючі могли відвідати екскурсії у музеї, почути цікаву розповідь про життя і творчість Миколи СТОРОЖЕНКА. На честь видатного художника висаджена липова алея.

Заступник голови райдержадміністрації Тетяна ШЕРУДИЛО, яка безпосередньо на всіх етапах опікувалась меморіальним комплексом,   висловила величезну подяку учню великого Майстра Олександрові ЦУГОРКУ та його студентам за створену та геніально вибудовану експозицію. Відмітила працю волонтерського загону Конотопського аграрного ліцею та Миколи ЛИСЕНКА, уродженця  с.Вязове, який об’єднав односельців навколо спільної справи.

Під час заходу працювали різноманітні локації, які задовольняли смаки найвибагливіших гостей. Так, прихильники народної автентичної пісні могли відвідати фольклорний «Етно-Мікс»; бажаючі дізнатися більше про творчість, мрії та сподівання Миколи СТОРОЖЕНКА, втілені на полотні, стали глядачами кінотеатру під відкритим небом; яскравими кольорами у палітрі культурно-мистецьких локацій була робота «Містечка майстрів» та художньої майстерні.

Учасники заходу мали можливість ознайомитися з туристичними перлинами Конотопщини та дізнатися про видатних особистостей нашого краю у рамках презентації проекту «Натхнення дав їм рідний край». Апогеєм заходу стала концертна програма «Присвята Майстру» за участю аматорів сцени Конотопщини.

Відкриття Меморіального комплексу Миколи СТОРОЖЕНКА стало одним із найзнаковіших івентів цьогорічного культурно-мистецького життя Конотопщини.

ФОТО

ВІДЕО