Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ СУМЩИНИ ГОТОВА ПІДСТАВИТИ ПЛЕЧЕ У БОРОТЬБІ З НЕГОДОЮ

Як свідчить практика, жодна зима на Сумщині не обходиться без сильних снігопадів. Нехай навіть короткочасних. Якщо вірити метеорологам, нинішня зима теж готує нам неприємні сюрпризи. 

- Саме в період заметіль, особливо в перші дні снігопадів, можна чути різні оцінки роботи наших комунальників, які займаються благоустроєм територій. Здебільшого, вони, звичайно, негативні. Перепадає і органам місцевого самоврядування. Адже у таких випадках виникає закономірна потреба у залученні додаткової робочої сили для прибирання снігу.

3 ГРУДНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ З ОБМЕЖЕНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ

Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з обмеженими можливостями. Проведення такого дня спрямоване на привернення уваги до проблем людей з обмеженими фізичними можливостями, захисту їх гідності, прав і благополуччя. Ці завдання близькі і працівникам Фонду соціального страхування України

Відповідно до статутних завдань Конотопське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області спрямовує свої зусилля на реалізацію соціальної політики в області, забезпечення людей праці державними соціальними гарантіями. Сьогодні під нашою опікою  перебуває понад 27 тисяч застрахованих осіб, тобто працюючих, та членів їх сімей, потерпілих на виробництві внаслідок нещасних випадків та професійних захворювань. Для них у разі потреби за кошти Фонду передбачено  майже 30 різних видів виплат та послуг.

СУМСЬКА ОБЛАСНА СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ: ПІДТРИМКА АГРАРНОГО СЕКТОРУ

За 10 місяців поточного року до Сумської обласної служби зайнятості роботодавцями області було надано 19063 вакансії, з них 3141 вакансію від 456 роботодавців сільськогосподарських підприємств.

Протягом січня-жовтня 2021 року укомплектовано 2881 вакансію сільськогосподарського направлення, середній розмір заробітної плати яких становив майже 7 тисяч гривень.

СУМСЬКА ОБЛАСНА СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ: НАВЧАННЯ ТА ПЕРЕНАВЧАННЯ РОЗШИРЮЄ МОЖЛИВОСТІ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

У січні-жовтні 2021 року за сприяння обласної служби зайнятості 2900 безробітних проходили професійне навчання. Кількість безробітних, які навчалися у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, становила 2861 особу.

Зокрема, за  направленням  Конотопського міськрайцентру зайнятості  з початку року  пройшли підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації 380 осіб, з них - 201 мешканець сільської місцевості.

ЯКЩО МАЄТЕ СТАТУС БЕЗРОБІТНОГО, ТО ЗЛОВЖИВАТИ НИМ НЕ ВАРТО

Оскільки запитань щодо статусу безробітного накопичилося чимало, особливо таких, що стосується грошових виплат, роз’яснення дає директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний

- Коли людина приходить до центру зайнятості, аби зареєструватися як безробітна, то, крім широкого спектру послуг у пошуку роботи, її неодмінно попереджають, що статус безробітного передбачає дише один вид допомоги – з безробіття, - говорить В.Підлісний. - Так визначив законодавець. Відступати від норми закону нікому не дано права. Однак у реальному житті трапляються неприємні казуси, коли статус безробітного окремі ігнорують, зловживаючи ним. Скажу відверто: цього робити не варто, бо рано чи пізно, як мовиться, а незаконно отримані грошові кошти доведеться повертати у державну казну.