Районна газета

ЖИТИ В СВІТІ, ДЕ Є ВІЛ - ІНФЕКЦІЯ

У навчальних закладах району фахівцями із соціальної роботи Конотопського РЦСССДМ до дня боротьби зі СНІДом проведено низку заходів

Основна їх мета -  привернення уваги громадськості району до проблем поширення ВІЛ/СНІДу, формування толерантного ставлення до людей, що живуть з ВІЛ-інфекцією.

Кожен повинен  усвідомити небезпеку, що несе СНІД, який може увійти практично в кожен дім і в кожну сім’ю. Від страху і стигматизації, пов'язаної з ВІЛ/СНІДом, людство поступово переходить до усвідомлення того, що для призупинення епідемії потрібно не тільки говорити про небезпеку ВІЛ-інфекції, але й вчитися жити в світі, де носієм інфекції може виявитись будь-хто, жити в світі, де є ВІЛ. Саме тому 1 грудня – "День боротьби зі СНІДом" перейменовано в „Міжнародний день порозуміння з ВІЛ-інфікованими".

Потрібну та змістовну інформацію про СНІД підготували медичні працівники, які разом з учасниками заходів, обговорювали основні шляхи профілактики ВІЛ – інфекції/ СНІДу. Фахівцями із соціальної роботи РЦСССДМ проведені лекції на теми: «Захисти себе від СНІДу», «Особливості небезпечного захворювання на СНІД», «Майбутнє без СНІДу», під час яких розкрито основні поняття ВІЛ – інфекції/ СНІД та методи її профілактики.

Звертаючись до учнів навчальних закладів району, директор Конотопського РЦСССДМ Ірина КУЧУК зазначила, що кожна людина повинна усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД і завжди пам’ятати, що  єдина людина, що може вберегти вас від СНІДу – це ви самі, тому необхідно бути обачними, контролювати своє життя самостійно.