Районна газета

«МИ ПРАЦЮЄМО ЗАРАДИ ДІТЕЙ, ЇХ ЩАСЛИВОГО МАЙБУТНЬОГО»

Кожна дитина в світі прагне тепла та підтримки, особливо та, яка втратила рідних, але набагато страшніше, коли дитина залишається сиротою при живих батьках.

Районна влада опікується долею таких діток. Сьогодні на обліку у службі у справах дітей Конотопської райдержадміністрації перебувають 17 дітей-сиріт та 62 дітей, позбавлених батьківського піклування. З них: 56 дітей виховується під опікою піклуванням громадян, 17 дітей  у прийомних сім’ях  та  дитячих будинках сімейного типу області, 1 дитина в інтернатному закладі, 5 дітей навчаються  у ПТУ.

Національна політика в Україні сьогодні орієнтована на розвиток саме сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

У Конотопському районі сімейними формами виховання охоплено 73 дитини, що становить  93% від їх загальної кількості.

Протягом 2016 року службою у справах дітей Конотопської райдержадміністрації влаштовано до сімейних форм виховання  19 дітей: 11 дітей  - в сім’ю опікунів, 2  дитини  - до ДБСТ, громадянами України усиновлено 6 дітей. Як відзначила начальник служби у справах дітей Тетяна ТОЧИЛЕНКО, це найкращий результат з усиновлення серед районів і міст Сумської області, тому нам є чим пишатись. «Аби дитина росла доброю, вона має бути щасливою. І саме від наших дій залежить яке майбутнє буде у цих дітей», — зазначила посадовець.

У районі функціонує  4 прийомні  сім’ї та 2 дитячі будинки сімейного типу, де виховується 14 дітей. Службою у справах дітей здійснюється контроль за  умовами проживання, станом виховання дітей, дотриманням угод батьками-вихователями та виконання договорів прийомними батьками, виконанням опікунами своїх опікунських обов’язків. 

Відповідно до  ст.5 цього Закону України «Про забезпечення  організаційно - правових умов соціального  захисту дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» проводиться підготовча робота щодо надання дітям, які залишились без батьківського піклування статусу  дитини - сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. З початку поточного року  такого статусу набули 13 дітей з них: 11 влаштовано під опіку, піклування громадян, 2 дитини навчаються у професійно - технічних училищах.

На постійному контролі районної влади перебуває стан захисту житлових та майнових прав дітей, наявність у них права на спадщину,  земельних та майнових паїв, житла. Житло на правах власності мають 3 дитини, на правах користування  - 5.

«Чужих дітей не буває, - говорить Тетяна Точиленко. - Веселі і сумні, чемні та неслухняні, самостійні і не дуже, непередбачені і неповторні, усі вони – наші».