Районна газета

ПИТАННЯ УЧАСНИКІВ АТО(ООС) – НА КОНТРОЛІ РАЙОННОЇ ВЛАДИ. МИ ДОКЛАДЕМО МАКСИМУМ ЗУСИЛЬ ТА ВИШУКУВАТИМЕМО НЕОБХІДНІ РЕЗЕРВИ ДЛЯ ЇХ ВИРІШЕННЯ

На цьому запевнила присутніх тимчасово виконуюча обов’язки голови райдержадміністрації Тетяна ШЕРУДИЛО під час засідання координаційної ради з надання допомоги учасникам антитерористичної операції (операції об’єднаних сил) та членам їх сімей у Конотопському районі

Загалом, зустріч пройшла у форматі імпульсивного, але конструктивного діалогу. Розглядалися питання соціального захисту, проаналізовано стан роботи РЦСССДМ, надання медичних послуг, працевлаштування, професійну підготовку та перепідготовку демобілізованих військовослужбовців. Дискусійною виявилася актуальна та важлива тема забезпечення земельними ділянками учасників АТО(ООС).

Як зазначила тимчасово виконуюча обов’язки начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ірина ЄФРЕМЕНКО станом на 30.06.2020 року до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, в Конотопському районі  внесено інформацію щодо 236 осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції (операції об’єднаних сил). Згідно з чинним законодавством управлінням виплачено разову грошову допомогу до 5 травня 178 учасникам АТО (ООС) на суму 232,0 тис.грн.

 За кошти державного бюджету організовано проведення психологічної реабілітації 5 учасників бойових дій.

Ірина ЄФРЕМЕНКО повідомила, що санаторно-курортного лікування потребує 2 учасника антитерористичної операції, яким будуть придбані санаторно–курортні путівки за профілем захворювання «кістково-м’язова система» до санаторія «Орізонт» - з 26.08.2020 року та «Клінічного санаторія ім.Горького» - з 15.09.2020 року

На заходи  із соціальної та  професійної адаптації  учасників  АТО(ООС) виділені державні кошти  на 2020 рік  в сумі 21348 грн.

Згідно з укладеними договорами з Конотопською  автомобільною школою  Товариства  сприяння  оборони України послуги  із професійної адаптації за професією «водій автотранспортного засобу категорії «В» отримало 2 учасника АТО.

З початку року управлінням соціального захисту населення проведена виплата компенсації на придбання твердого палива та скрапленого газу (готівка) відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Компенсація виплачена 78 учасникам АТО (ООС),  на суму 162,3 тис.грн.

 Відповідно до Обласної програми соціального захисту населення на 2017-2021 роки виплачено компенсацію на придбання дров 80 учасникам АТО на суму  256,0 тис.грн. із розрахунку 3200 грн. на сім’ю.

На сьогодні за рахунок коштів бюджетів селищної та сільських рад надано разову грошову допомогу 56 учасникам АТО на суму 75,5 тис.грн.

Директор районного центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді Ірина СОБОРА зазначила, що з початку року фахівцями Центру відвідано 25 сімей учасників АТО (ООС), складено 9 актів оцінки потреб сімей демобілізованих військовослужбовців.

Про надання медичних послуг даній категорії поінформувала головний лікар КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Конотопської районної ради Лариса КОВТУН. Члени координаційної ради порушили питання щодо врегулювання проведення лабораторних медичних досліджень військовослужбовців у Конотопській ЦРЛ. На даний час через відсутність необхідних реактивів у даній медичній установі учасники АТО змушені звертатися до платних лабораторій.

За результатами наради прийняті рішення та надані відповідні доручення.