Районна газета

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ

29 вересня  2020 року під головуванням тимчасово виконуючої обов’язки голови Конотопської районної державної адміністрації Тетяни ШЕРУДИЛО відбулися чергові засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення та районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

В обговоренні порядку денного взяли участь представники Конотопського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, Конотопського міськрайцентру  зайнятості, Конотопського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області, відділ житлово-комунального господарства,  містобудування, архітектури, інфраструктури,  енергетики  та захисту довкілля Конотопської райдержадміністрації та управління соціального захисту населення Конотопської районної державної адміністрації.

Начальник Конотопського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області Наталія ШЕЛЮК  поінформувала присутніх про дотримання роботодавцями Конотопського району норм трудового законодавства та про результати проведеної роботи,  спрямованої на виявлення фактів «тіньової» зайнятості та заробітної плати, станом на 01.09.2020 р.

На засіданні було розглянуто питання стану надання допомоги управлінням соціального захисту населення  Конотопської районної державної адміністрації на дітей фізичними особам-підприємцям, які обрали спрощенум систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку в Конотопському районі відповідно до Постанови КМУ від 29.04.2020 № 330. Так, за інформацією начальника управління Ірини ЗАЇКИ протягом квітня-серпня 2020 року до управління соціального захисту населення Конотопської районної державної адміністрації за призначенням вищезазначеної  допомоги звернулося 26 осіб. Державне фінансування даного напрямку здійснено в повному обсязі на загальну суму 222,122 тис. грн.

В центрі уваги членів робочої групи було також питання стану виплати допомоги роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва, у тому числі фізичним особам-підприємцям для виплати допомоги працівникам у разі втрати ними частини заробітної плати, а також фізичним особам-підприємцям, які є застрахованими особами - у разі втрати ними частини доходу внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності внаслідок карантину, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 р. № 306. Так заступник начальника Конотопського міськрайцентру зайнятості Алла ПИЛИПЕНКО повідомила, що станом на 24.09.2020 року до Конотопського міськрайцентру зайнятості подано 1123 пакети документів, з них стосовно фізичних осіб підприємців  - 908, стосовно найманих працівників – 215. Прийнято позитивних рішень 1093, з них стосовно фізичних осіб-підприємців  - 902, найманих працівників – 183. Державне фінансування даного напрямку здійснено в повному обсязі на загальну суму 10 850 тис. грн.

Начальник Конотопського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області  Наталія ШЕЛЮК доповіла присутнім про часткове погашення заборгованості по страхових внесках, інших обов’язкових платежах, що адмініструє Пенсійний фонд, а також про стан дотримання роботодавцями Конотопського району норм трудового законодавства.

Спеціалісти Управління соціального захисту населення Конотопської райдержадміністрації зосередили увагу присутніх на стані виплати заробітної плати в Конотопському районі. Зокрема, за статистичними даними станом на 01.09.2020 року заборгованість з виплати заробітної плати на підприємствах, установах, організаціях Конотопського району відсутні.

Підводячи підсумки засідання Тетяна ШЕРУДИЛО підкреслила, що на сьогодні в умовах карантину є ключовою проблемою боротьба з безробіттям та тіньовою зайнятістю, а також недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати у майбутньому; погашення юридичними та фізичними особами – боржниками Конотопського району боргів зі сплати страхових внесків, інших обов’язкових платежів до Пенсійного фонду України у Сумській області та Конотопського управління Головного управління Державної податкової служби в Сумській області.