Районна газета

ЩО ЗМІНИЛОСЯ У «МУНІЦИПАЛЬНІЙ НЯНІ»?

Урядовою постановою від 30 вересня 2020 року N 897 внесено зміни до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня"

У Конотопському районі відповідну допомогу призначено 4 особам. З початку року нараховано та виплачено 54,5 тис.грн. Для оформлення  допомоги потрібно звертатися до управління соціального захисту населення райдержадміністрації.

Протягом одного місяця з дня набрання чинності цією постановою батьки, опікуни дитини віком до трьох років, які отримують вказану компенсацію, повинні підтвердити своє право на отримання компенсації послуги "муніципальна няня" шляхом подання відповідних документів.

Компенсація надається отримувачам послуги "муніципальна няня" за умови зайнятості кожного з батьків, опікунів дитини відповідно до Закону України "Про зайнятість населення".

Компенсація послуги "муніципальна няня" надається у разі, коли один або обидва з батьків, опікунів не зайняті та є особами з інвалідністю I або II групи.       

Також мають право на отримання допомоги особи, які не зайняті, але здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, дитиною, хворою на тяжкі захворювання, та отримувачі послуги "муніципальна няня", у яких одночасно народилося троє і більше дітей.

У разі непідтвердження права на отримання компенсації послуги "муніципальна няня" її виплата припиняється з місяця, що настає за місяцем виникнення обставин, які призвели до втрати права на отримання такої компенсації.

Компенсація послуги "муніципальна няня" виплачується отримувачу послуги в розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, установленого на 1 січня відповідного року, за кожну дитину, яку доглядає муніципальна няня. У разі догляду за дитиною з інвалідністю, або дитиною, хворою на тяжкі захворювання, компенсація виплачується у двох розмірах прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, установленого на 1 січня відповідного року. При цьому розмір компенсації не може бути більше вартості послуги "муніципальна няня", фактично сплаченої її отримувачем.

Муніципальна няня, яка є фізичною особою - підприємцем (КВЕД 97.00 та/або КВЕД 88.91), може здійснювати догляд одночасно не більше ніж за трьома дітьми, за винятком догляду за дітьми з багатодітної сім'ї. Муніципальна няня, яка є юридичною особою (КВЕД 78.20 та/або КВЕД 85.10), - не більше ніж за десятьма дітьми.