Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

НАМ ЛИШИЛИСЬ НА ЗГАДКУ ЙОГО НЕПОВТОРНІ ПІСНІ…

 

16 січня не стало людини щирої душі, активного громадянина, відомого на Конотопщині та за її межами співака, вмілого і досвідченого організатора, директора Сім’янівського будинку культури Івана РУДИЦІ

Здається, ще тільки вчора Іван Григорович співав на сцені, чарував аудиторію своїм виконавським талантом. І пісні у його виконанні набували особливого, неповторного звучання, ставали живими, а сьогодні – його вже немає. І ніхто більше не заспіває так, як він, не сколихне в душі найкращі почуття, не доторкнеться струн душі…

Доля відміряла Івану РУДИЦІ тільки 65 років життя, більшість з яких він присвятив роботі на ниві культури, працював до останнього дня. За його плечима – понад 40 років натхненної праці на ниві культури району, понад 27 – на посаді директора будинку культури.

Народився Іван РУДИЦЯ 31 травня 1951 року. Ще з дитячих років у нього виявились хороші вокальні здібності, тож у майбутньому він обрав для себе роботу на ниві культури. З лютого 1975 став працювати в Сім’янівському БК, у 1988 – закінчив Харківський державний інститут культури – за спеціальністю культосвітня робота, кваліфікація – культосвітній працівник, організатор-методист культурно-освітньої роботи. Був період у 1987-1989 роках, коли Іван Григорович, маючи активну громадську позицію, залишив роботу в будинку культури і працював головою профспілки в колгоспі «Шлях до комунізму». Але повернувся туди, куди кликала його душа, до роботи, в якій вбачав своє призначення.

До останнього  дня він був активним в громадському житті селищної ради, до якої обирався депутатом, мав і відстоював свою громадську позицію, болів душею за людей.

Сім’янівський сільський будинок культури під вмілим  керівництвом Івана Григоровича став центром дозвілля всіх жителів громади, місце для духовного розвитку та творчої самореалізації молоді села. В будинку культури діє 8 клубних формувань, у тому числі 2 народних колективи - хоровий та інструментальний ансамбль «Веселі музики» - один зразковий дитячий обрядово-фольклорний колектив «Весняночка».

Навчати співу, щоб заворожував - кропітка творча справа. Це Івану Григоровичу вдавалося - колективи художньої самодіяльності, що діють при будинку культури, неодноразово були переможцями районних фестивалів: сімейної творчості «Родинні джерела Конотопщини», вокального мистецтва «Осінні мелодії Конотопщини», дитячого фестивалю вокального мистецтва «Першоцвіт», учасниками обласних культурно-мистецьких заходів.

У 2014 році зразковий дитячий обрядово-фольклорний колектив «Весняночка» посів III місце на Всеукраїнському фольклорному фестивалі «Чисті роси» - «Лелеченьки» (м. Путивль), в 2015 році представляв Конотопщину на обласному конкурсі сільських дитячих хорових колективів «Співаймо разом» (смт. Терни).

Яскравою сторінкою у житті села Сім’янівка є і творчість хорового колективу, створеного в далекому 1968 році. На сьогодні до нього входять 24 учасники, серед яких багато молоді. Колектив піднявся на нову сходинку майстерності, але незмінними залишаються основні характерні ознаки хору: своєрідна манера виконання, цікавий репертуар, висока виконавська майстерність, і в цьому - заслуга досвідченого і вмілого директора БК І.Г.Рудиці.

Розвиткові аматорських колективів сприяють виїзні та обмінні концерти. Саме тому Іван Григорович налагодив тісні творчі стосунки з колегами із Кролевецького району - аматори сцени Сім’янівського будинку культури неодноразово радували своїми виступами кролевчан.

До кожного жителя Іван Григорович знайшов свій підхід. Одним з перших в районі Сім’янівським сільським будинком культури започатковано проведення свята села з своєрідним «парадом» вулиць. Саме завдяки його ініціативі доброю традицією стало святкування Дня малого села Коханівка, що знаходиться на території Дубов’язівської селищної ради.

Іван Григорович брав активну участь у суспільно-громадському житті. Будучи членом виконавчого комітету Дубов’язівської селищної ради, йому вдалося налагодити тісний контакт виконкому селищної ради, депутатського корпусу з працівниками культури, що сприяє покращенню культурного обслуговування жителів громади.

За свої професійні та загальнолюдські якості Іван Григорович користувався заслуженою повагою і авторитетом серед односельців та колег по роботі.

За вагомий внесок у відродження культури, розвиток самодіяльного мистецтва, збереження і примноження духовних надбань І.Г.Рудиця був нагороджений Грамотою управління культури і туризму Сумської обласної державної адміністрації (2010 рік), грамотою голови Конотопської районної державної адміністрації та Конотопської районної ради (2012, 2014 роки), Почесною грамотою голови Сумської обласної державної адміністрації  (2013 рік). У 2016 році отримував стипендію голови Сумської обласної державної адміністрації провідним творчим працівникам області.

У 2015 році зразковий дитячий обрядовий колектив «Весняночка» Сім’янівського сільського будинку культури став переможцем обласного конкурсу автентичного співу «Пісенне перевесло» в номінації «Гуртове виконавство» в молодшій віковій категорії (м. Глухів).

У 2016 році зразковий дитячий обрядовий колектив «Весняночка» Сім’янівського сільського будинку культури зайняв III місце в обласному конкурсі сільських дитячих хорових колективів «Співаймо разом» (смт.Терни), дипломант II ступеня обласного етапу Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси» (номінація «художнє виконавство» «Лелеченька»), учасник відбіркового конкурсу Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні і популярної музики «Червона рута», обласного свята «Юні таланти Сумщини - рідній Україні». Народний інструментальний ансамбль «Веселі музики» та народний хоровий колектив - учасники Міжнародного літературно-мистецького фестивалю «Кролевецькі рушники».

Іван РУДИЦЯ у травні 2016 року був нагороджений грамотою управління культури і туризму Сумської обласної державної адміністрації з нагоди другого етапу обласного культурно-мистецького фестивалю «Тобі, єдина Україно, натхнення, творчість і любов!», присвяченого 25-й річниці незалежності України.

Іван Григорович віддав себе і свій талант людям до останку, залишаючись на роботі і на сцені до останнього дня. А відійшовши за межу вічності, він залишив нам на згадку свою добру усмішку, щире слово і свої пісні, що завжди будуть з нами.