Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

У ГОСТІ – ДО ЗУБРІВ!

На Конотопщині триває районний проект «Останні велетні Конотопщини. Європейський бізон або зубр», у рамках якого з 19 по 25 січня 2017 року проходять шкільні екскурсії до Новомутинського лісництва ДП «Конотопський лісгосп»

Дізнатися чим живе ліс у зимовий період, як мешкають зубри в лісових угіддях наразі з’явилася гарана нагода в учнів навчальноосвітніх закладів району.

Першими відвідувачами лісових угідь стали учні Салтиківського та Тернівського НВК, котрі побували біля біокомплексів підгодівлі та ознайомились з особливостями утримання цих тварин у зимовий період,  як ці звірі почуваються у конотопських лісах, який у зубрів раціон, які звички, чи є у них імена. На ці та інші питання цьогорічні перші туристи з району – школярі знайшли відповідь у працівників лісгоспу. З цікавих й фахових розповідей школярі дізналися, що вже минуло більше тридцяти років відтоді, як на території Конотопщини з'вилися перші червонокнижні велетні - ще у далекому 1985 році. Тоді в мисливські угіддя Конотопського лісгоспу потрапило 14 зубрів: 3 самці та 11 самок. З того часу поступово розширюється їх ареал, а їх чисельність з кожним роком зростає. Нині їх популяція нараховує 62 особини.

Безперечно, кульмінаційним моментом учнівської експедиції стала дивовижна зустріч з червонокнижними велетнями. Дітям таки поталанило побачити зубрів, які граціозно й легко рухались поміж вечірніх й сонних засніжених дерев, помилуватися красою й величчю цих велетнів, які жили ще за часів мамонтів, а також більше дізнатися як вдається зберігати та відновлювати  видове різноманіття фауни Конотопського району.

Свої враження й міркування школярі втілять у тематичних конкурсах малюнків та виробів, творчих роботах, що допоможуть краще зрозуміти наскільки дітям сподобалася зустріч з лісовими красенями, що схвилювало уяву учнів та які заходи вони запропонують заради подальшого збереження для наступних поколінь по-справжньому унікальної тварини - гордості нашого району!