Районна газета

МИКОЛА ГОРБЕНКО: „ТЕРИТОРІАЛЬНІ ГРОМАДИ, ЩО ЩЕ ВАГАЮТЬСЯ, ВТРАЧАЮТЬ МОЖЛИВОСТІ, ВІДКРИТІ РЕФОРМОЮ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ”

У Конотопській районній державній адміністрації відбулась нарада з селищним та сільськими головами, які мають намір створити Дубов’язівську та Бочечківську об’єднані територіальні громади

Голова Конотопської райдержадміністрації Микола ГОРБЕНКО вкотре наголосив очільникам територіальних громад, що процес об’єднання територіальних громад в Україні неминучий. ЦВК вже призначила на 18 грудня 2016 року перші вибори у 143 об’єднаних територіальних громадах України. До переліку увійшли і 14 об’єднаних громад Сумщини. Таким чином, з 1 січня 2017-го 209 ОТГ зможуть вступити у нові міжбюджетні відносини, отримати додаткові повноваження та ресурси.

«Хотілося б, щоб до цього переліку були включені і ОТГ Конотопщини, але, нажаль, процеси децентралізації влади у районі сповільнились. Територіальні громади, що ще вагаються, втрачають можливості, відкриті реформою децентралізації», - зазначив очільник району. Децентралізація – це взяття на себе функцій та відповідальності за розвиток своєї території. Об’єднання – це одна з форм отримати цю можливість.  Це перспектива для того, щоб територіальні громади могли більше отримувати доходів та самостійно спрямовували їх на розвиток інфраструктури. Держава надає всебічну допомогу активним суб’єктам цього процесу.

Учасники наради шукали відповіді на питання, що стоять у громадах на шляху об’єднання, та обговорювали вектори розвитку, які є перспективними після об’єднання та проведення виборів.

Головне сьогодні досягти порозуміння і завершити розпочатий процес об’єднання. Дане питання потрібно більш активно обговорювати на місцях у громадах, необхідно донести до населення інформацію про переваги і необхідність об’єднання громад. Саме в умовах децентралізації розвиток громад багато в чому залежить від місцевої влади та від громадян, які її підтримують. Створені у 2015 році 159 ОТГ, отримавши нові фінансові можливості, сьогодні активно розбудовують та модернізують свої інфраструктурні та соціальні об’єкти.

Прес-центр ініціативи «Децентралізація влади» повідомив, що на кінець 2016 року в Україні  загалом буде функціонувати  368 об’єднаних територіальних громад та  оприлюднив Карту формування об’єднаних громад в Україні.