Районна газета

«УКРАЇНА – СОБОРНА, ВІЛЬНА, СИЛЬНА!»

Голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО оглянув фотодокументальну виставку, приурочену до відзначення 97 річниці Дня Соборності України

Очільник області разом з відвідувачами виставки оглянув документи та світлини з фондів Сумського обласного краєзнавчого музею та архівних установ.

За його словами, дата 22 січня таїть у собі великий історичний зміст та буремні події визвольного руху українців за власну державність. Організована виставка допомагає у ретроспективі продемонструвати визначну сторінку в історії українського державотворення.

«Головне – зараз зробити правильні висновки, назавжди завершити процес національного становлення, який розпочали багато років тому патріоти вільної соборної України. Бо ми нікому не дозволимо розтоптати свою незалежність, свою пам'ять, свою історію», – сказав Микола Клочко.

Центральне місце експозиції займає копія історичного Універсалу Директорії про злуку українських земель та фотографії урочистого проголошення Акту Злуки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софіївській площі Києва.

Окремий комплекс матеріалів розповідає про участь уродженців Сумщини у національно-визвольних змаганнях та державному будівництві. Експонуються також зразки зброї та військового спорядження початку ХХ століття. Друковані видання знайомлять зі спогадами свідків та учасників подій 1919 року. На виставці також представлені матеріали, присвячені подіям на Майдані під час Революції Гідності, зразки зброї та особисті речі уродженців Сумщини – учасників бойових дій на Сході України.

З цікавістю та інтересом до розповіді краєзнавців про шлях українців до соборності і незалежності прислухалася присутня в музеї молодь.

«Цей день для мене як нагадування, що ми один народ, незалежно, де проживаємо, – на Сході чи Заході. І тільки разом ми сильні і непереможні», – поділилася своїми думками студентка Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського Ярослава ІГНАТЕНКО.

Виставка працює за адресою: м.Суми, вул.Герасима Кондратьєва, 2, щоденно з 9.00 до 17.00, крім понеділка.