Районна газета

МИ МАЄМО ЗАВЖДИ ПАМ’ЯТАТИ ПОДВИГИ ВЕТЕРАНІВ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ, – МИКОЛА КЛОЧКО

З такими словами звернувся голова облдержадміністрації до учасників обласного культурно-мистецького свята «Дякуємо за Перемогу!» в Сумському обласному академічному театрі ім. М.Щепкіна

«Війна забрала десятки мільйонів життів. Українськими землями фашистська навала прокотилася двічі: спочатку, коли гітлерівці захоплювали наші території, а потім, коли відступали. Слава воїнам і слава тим, хто пережив цю війну, допомагав фронту! Слава тим, хто потім підіймав із руїн міста і селища, тим, хто закладав основу майбутньої незалежної України!» – наголосив Микола Клочко.

За словами очільника області, через багато років після закінчення війни, після перемоги над нацизмом українці знову відстоюють територіальну цілісність і незалежність своєї держави, право бути господарем на своїй даній Богом землі.

«Багато людей загинуло під час Другої світової війни, чимало втрат ми маємо й зараз, – зазначив голова облдержадміністрації. – І я пропоную всім нам вшанувати пам’ять наших героїв хвилиною мовчання».

…Коли 94-річна ветеран війни Ніна ЛІТВІНОВА чує пісні про війну та Перемогу, то завжди плаче. Тому що душу переповнюють спогади про молодість, опалену війною.

«Я була на фронті три роки, – розповідає фронтовичка. – Поранена, через поранення отримала інвалідність першої групи. Та я ні на що не скаржилась. Ні про що не жалкую й сьогодні. Хочу тільки, щоб люди жили мирно і щоб про нас не забували».

Ветеран Микола КОБЛЯЄВ додав: «Нас уже залишилось дуже мало, одиниці з тих, хто звільняв Сумщину, Україну, змогли прийти сьогодні на свято. Тому хочеться, щоб про нас не забували, щоб запрошували у школи, у вищі навчальні заклади. Молодому поколінню варто знати про цю війну!»