Районна газета

ОСНОВНІ АСПЕКТИ РОБОТИ ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ У 2018 РОЦІ

Про те, які результативні показники роботи відділу освіти Конотопської райдержадміністрації  у минулому році доповів начальник відділу Микола ВЕРБНЯК на апаратній нараді  при голові РДА

На сьогодні мережа закладів освіти, що перебувають у управлінні відділу освіти Конотопської РДА,  становить 18 закладів дошкільної освіти (1 самостійний та 17 у складі об’єднань із закладами загальної середньої освіти), 17 закладів загальної середньої освіти та 2 заклади позашкільної освіти (Конотопський районний ЦПР та Конотопська районна ДЮСШ).

За словами посадовця, у закладах освіти працює 502 працівника, з них 295 педагогічних. Освітнім процесом охоплено 444 дитини – дошкільна освіта та  987 учнів -загальна середня освіта. У 7 закладах індивідуальною формою навчанням охоплено 16 дітей з особливими освітніми потребами. Враховуючи потреби, стовідсотково організовано підвіз 227учнів та 48 педагогічних працівників до закладів освіти та у зворотному напрямку шкільними автобусами. Загальний парк «шкільних автобусів» налічує 11 одиниць транспорту, які знаходяться на балансі відділу освіти.

Забезпечується створення належного освітнього середовища в початковій школі закладів середньої освіти в контексті Концепції «Нової української школи». «Всі заклади забезпечені необхідним комп’ютерним обладнанням, меблями та дидактичним  матеріалом. Всього виділено і освоєно коштів на реалізацію  реформи в початковій школі - 2897012 грн.», -наголосив Микола ВЕРБНЯК. 

Району є чим пишатись, адже 102 обдаровані дитини є майбутньою елітою та гордістю Конотопщини. Учні освітніх закладів Конотопщини – активні учасники та переможці  Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів.

Очільник галузі освіти району відмітив, що у ІІ  етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад узяли  участь   455  учнів району, переможцями визнано 131 учня, з них: 25  - посіли І місце, 42 - ІІ місце, 64-ІІІ місце. Найкращих результатів досягли: Юрівський НВК та  Попівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. -  ДНЗ» - по 17 переможців; Вирівський НВК – 13 переможців,  Тулущанський НВК – 12 перемог. ІІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад представляли 20 учнів закладів загальної середньої освіти району, маємо 5 перемог.

 Влада району також мотивує та морально і матеріально заохочує  учнів: у Конотопському районі діє система відзначення обдарованих дітей та їх наставників. Щороку 10 учнів освітніх закладів району отримують стипендію голови Конотопської районної державної адміністрації, а вчителі, які підготували переможців ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів  -  надбавку до посадового окладу.

Щорічно для обдарованої молоді функціонує  профільний табір районного ЦПР, де оздоровлюється 25 дітей. У 2018 році працював профільний табір «Шукачі пригод» у Попівському НВК (І-ІІІ ст.), а 5 учнів  безкоштовно (за рахунок коштів районного бюджету) оздоровлено у у літньому таборі «Зірка» (с. Новомутин).

Також зазначено, що нещодавно, з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами, почала функціонувати районна комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр», що  опікується 45 дітьми - мешканцями району.