Районна газета

ТУРБОТА ПРО УЧАСНИКІВ АТО (ООС) - СПІЛЬНЕ ЗАВДАННЯ МІСЦЕВОЇ ТА РАЙОННОЇ ВЛАДИ

Як здійснюється робота та взаємодія з учасниками АТО (ООС) та їх сім’ями на місцевому та районному рівні говорили на черговому засіданні координаційної ради з надання допомоги даній категорії осіб у Конотопському районі

На кожному з засідань прийнято заслуховувати  очільників територіальних громад щодо проведеної роботи з учасниками АТО (ООС) та їх сім’ями, які проживають на їх закріпленій території. Цього разу, перед членами Координаційної ради, звітували голови Землянської та Духанівської сільських рад.

Очільники громад, інформуючи присутніх, зазначили, що, з метою підвищення рівня соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей, на території їх сільських рад прийняті та діють місцеві програми соціального захисту окремих категорій населення, якими, зокрема, передбачено надання щорічної разової грошової допомоги демобілізованим учасникам АТО (ООС) для вирішення соціально-побутових потреб. Всі колишні військові (Землянська сільська рада – 8 осіб, Духанівська сільська рада - 6 осіб) забезпечені земельними ділянками та твердим паливом (дровами). Не залишаються поза увагою місцевої влади і діти з сімей учасників антитерористичної операції (операції об’єднаних сил).

Заступника голови райдержадміністрації Тетяну ШЕРУДИЛО, як очільника Координаційної ради, цікавили питання: «Чи працевлаштовані мобілізовані військові, які проживають в населених пунктах даних громад; чи здійснюється відвідування даних сімей представниками органів самоврядування та депутатського корпусу з метою своєчасного вирішення проблемних питань; які психологічні відносини в цих родинах?»

Про організацію забезпечення твердим паливом учасників АТО (ООС)  та їх сімей у 2019 році відповідно до Обласної програми соціального захисту населення на 2017-2021 роки, інформувала начальник управління соціального захисту населення Ірина ЗАЇКА, яка зазначила, що 108 осіб мають право на забезпечення дровами, з них - 48 виявили бажання  отримати компенсацію в грошовому виразі, решта  - 50 чол. потребують забезпечення твердим паливом (дровами).  На даний час триває процедура закупівлі в системі ProZorro.

Про роботу міськрайонного центру зайнятості з зазначеною категорією осіб, поінформував директор центру Генадій ТОЛКАЧОВ. За словами посадовця, з початку року послуги МРЦЗ отримало 15 учасників АТО – жителів Конотопського району, з них працевлаштовано в сільськогосподарські підприємства району 2 осіб. Також 3 учасника АТО пройшли підвищення кваліфікації за навчальною програмою «Технології підготовки посівних площ для вирощування зернових та технічних культур» та згодом також будуть забезпечені робочими місцями в аграрній сфері.

За результатами проведення координаційної ради надані відповідні доручення та рекомендації. Наголошено  на активізації роботи щодо працевлаштування 12 демобілізованих учасників АТО, які зараз  перебувають на обліку в центрі зайнятості; враховуючи минулорічний досвід, докласти максимум зусиль для забезпечення  в повному обсязі дровами сім’ї учасників АТО (ООС) до 01.09.2019 року; рекомендувати сільським радам на своїх виконкомах розглянути питання щодо організації оздоровлення та відпочинку членів сімей учасників АТО за рахунок місцевих бюджетів.