Районна газета

ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ – БОЛЮЧА ПРОБЛЕМА СЬОГОДЕННЯ

На координаційній раді з питань сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми під керівництвом заступника голови РДА Тетяни ШЕРУДИЛО учасники засідання детально проаналізували в районі ситуацію стосовно торгівлі людьми, детально зупинились на факторах та розглянули ймовірні шляхи покращення даної проблеми сьогодення

У рамках зустрічі начальник районного відділу освіти Микола ВЕРБНЯК поінформував присутніх про реалізацію заходів із учасниками освітнього процесу з питань запобігання та протидії насильству, у тому числі стосовно дітей та за участі дітей. Зокрема,  просвітницьких та інтерактивних заходів з попередження булінгу (цькуванню) в учнівському середовищі

відповідальність неповнолітніх; проведення зустрічей з педагогічними колективами закладів середньої освіти та батьками з питань подолання насильства в сім’ї та жорсткого поводження з дітьми,  перегляду документальних фільмів про права та обов’язки людини та безпосередньо дитини, оганізацію квестів, флешмобів, тренінгів, конкурсів малюнків, тощо.

У центрі уваги членів Координаційної ради  також були питання зовнішньої нелегальної трудової міграції українців, невід’ємною частиною якого є торгівля людьми. «Найбільшою популярністю серед заробітчан досі користуються Польща, Росія,  Італія, Чехія, Угорщина, Португалія. А цього року полювання на якісні кадри починає Німеччина» - провідомила  заступник Конотопського місрайцентру зайнятості Алла ПИЛИПЕНКО. Тому проведення активної інформаційно-роз’яснювальної роботи з безробітними по попередженню трудового рабства та торгівлі людьми є надзвичайно актуальним. Учасників семінарів, що проводяться Конотопським міськрайонним центром зайнятості за участю соціальних партнерів та запрошених фахівців  постійно інформують про особливості працевлаштування закордоном, акцентуючи увагу на можливих ризиках та схемах, які використовуються злочинцями. Наводяться приклади вербування та експлуатації людини, проводиться аналіз конкретних життєвих ситуацій. Надаються контактні дані організацій по протидії торгівлі людьми а також інформації про допомогу потерпілим від усіх форм сучасного рабства.

У ході обговорення запропоновано Конотопському міськрайцентру зайнятості спільно з управлінням соціального захисту населення Конотопської райдержадміністрації опрацювати питання показу документального фільму щодо торгівлі людьми на  телеканалі «КСТ».

Останній блок засідання був присвячений проведенню інформаційно-просвітницької роботи серед населення спрямованої на подолання гендерних стереотипів щодо розподілу соціальних ролей в сім’ї.

Традиційний спосіб життя  орієнтований на незалежність, досягнення успіху, постійну гонитву за грошима, одноосібна відповідальність жінок за виховання дітей і  ведення домашнього господарства призводять до того, що саме родина  стає місцем, де розряджається невдоволення, вихлюплюються скарги і докори. І враховуючи те, що саме сім’я є базовим осередком суспільства, маємо, що сприйняття відносин між чоловіком і жінкою в сім’ї поширюється на інші суспільні інститути.

За результатом проведеного засідання внесені  відповідні рекомендації.