Районна газета

ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКАРЕНЬ – ЦЕ ШЛЯХ ДО ПОКРАЩЕННЯ УМОВ НАДАННЯ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ ТА ОПЛАТИ ПРАЦІ МЕДПРАЦІВНИКІВ

На це звернула увагу тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації Ірині КУПРЕЙЧИК за підсумками доповіді начальника управління охорони здоров’я Сергій БУТЕНКО щодо стану справ у медичних закладах в районах Сумщини

За словами директора департаменту фінансів Олени БАТРАЧЕНКО,  проблеми виплати заробітних плат медперсоналу в деяких районах Сумщини  – це наслідок нераціонального розподілення фінансових ресурсів.

Сергій Бутенко додає: «На сьогодні лікарні повинні зрозуміти, що медична реформа – вже незворотній процес і оптимізація лікарень – це найкращий шлях до раціонального використання коштів платників податків».

Нагадаємо: Утримувати пусті лікарняні ліжка вже ніхто не буде. У рамках реалізації медичної реформи передбачено, що держава більше не виділятиме кошти на утримання того чи іншого закладу охорони здоров’я. Натомість медичні заклади мають перетворитися на автономні суб’єкти господарської діяльності, що отримуватимуть оплату за результатами своєї діяльності, тобто за фактично надану ними пацієнтам медичну допомогу. І у тих поліклініках та амбулаторіях на Сумщині, де вчасно пройшли перереєстрацію та уклали угоди з Національною службою здоров’я України, на сьогодні сімейні лікарі отримують значно більшу зарплату, зокрема найбільш кваліфіковані та затребувані лікарі – до 16 тисяч грн.