Районна газета

ПРОБЛЕМА ЗАБРУДНЕННЯ АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ У СЕЛІ ПОПІВКА КОНОТОПСЬКОГО РАЙОНУ МОЖЕ БУТИ ВИРІШЕНА ДВОМА ШЛЯХАМИ

Про це у своєму коментарі одному з телеканалів Сумщини зазначила заступник директора обласного Департаменту екології та охорони природних ресурсів Ірина КАШПУР

Перший, але довготривалий, варіант вирішення проблеми - встановлення сучасних каналізаційних систем та установок для очищення стічних вод. Другий – внесення спеціальних мікроорганізмів, життєдіяльність яких дозволяє зменшити забруднення повітря.

«Органи місцевого самоврядування, а саме – Попівська сільська рада може ініціювати питання встановлення нових каналізаційних систем та установок для очищення стічних вод, де відбувається збирання, очищення, оброблення та розподілення стоків, –  говорила Ірина Кашпур. – Звичайно це потребує ініціативи з боку місцевої влади, виділення коштів, розробки проектної документації, що має пройти оцінку впливу на довкілля. Це процес не одного року, а проблему необхідно вирішувати вже сьогодні. Є також варіант застосування технології внесення мікроорганізмів для того, щоб зменшити забруднення атмосферного повітря. Потрібно зробити розрахунки у співвідношенні площі та необхідної кількості таких мікроорганізмів».

На 17 липня обласний Департамент екології та охорони природних ресурсів ініціював засідання координаційного комітету з екологічної безпеки. На цю нараду, окрім представників Державної екологічної інспекції, Держпродспоживслужби, керівництва Конотопської райдержадміністрації та голови села Попівка запрошено також вузькопрофільних спеціалістів та науковців для того, щоб розробити практичні шляхи вирішення цієї проблеми.

Довідково. Проблема забруднення атмосферного повітря на території населеного пункту виникла у цьому році, відтоді як почав функціонувати ДП «Попівський експериментальний завод». На територію майданчика бардонакопичувачів підприємства за межами села Попівки Конотопського району утилізуються як виробничі стоки, так і відходи господарсько-фекальної каналізації. Запуск роботи на заводі та значне підвищення температури повітря спровокували процес бродіння, що і спричинили неприємний запах у населеному пункті.