Районна газета

ОЛЕКСАНДР СІТАК: ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ПЕРСПЕКТИВНОГО ПЛАНУ ФОРМУВАННЯ СПРОМОЖНИХ ГРОМАД – ЦЕ НЕ ЗАБАГАНКА ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ, А РЕАКЦІЯ НА ЧИСЛЕННІ ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАД ТА ЇХ РІШЕННЯ

Директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Олександр СІТАК прокоментував журналістам телеканалу «UA: СУМИ» питання щодо змін  до Перспективного плану формування спроможних громад Сумської області, що вноситимуться на розгляд найближчої сесії обласної ради

«25 червня облдержадміністрація подала в облраду пропозиції щодо змін  Перспективного плану формування спроможних громад Сумської області, – розповів Олександр Сітак. – Я відразу хочу застерегти: це не якісь одноосібні кулуарні рішення облдержадміністрації. Під кожну пропозицію, яку ми внесли, щодо створення нових громад чи до приєднання до вже існуючих є відповідні рішення сесій міських, селищних чи сільських рад та звернення цих громад до облдержадміністрації як ініціатора внесення Перспективного плану на сесію обласної ради, із проханням зробити ті чи інші дії у частині створення нових громад або приєднання до вже створених у рамках Перспективного плану».

Посадовець зазначив, що, наприклад, дві сільські ради, що знаходяться на півночі Шосткинського району, відповідно до Перспективного плану раніше увійшли до Зноб-Новгородської ОТГ. Але потім до обласної влади надійшли звернення сільських рад, прийняті відповідні рішення цих рад, звернення райдержадміністрації про повернення цих сільських рад до Шосткинського району з перспективою створення єдиної Шосткинської ОТГ.

Тому зміни до Перспективного плану вносяться виключно в рамках звернень і рішень відповідних сільських і селищних рад.

«Нам закидають, що з цього приводу мало б збиратися засідання робочої групи при голові облдержадміністрації. Насправді такі рішення робоча група не приймає взагалі. Вона створена для того, щоб сприяти розвитку перших громад в області, створених в рамках Перспективного плану. Тобто консультує вже створені ОТГ у питаннях освіти, медицини, бюджету, створенні відповідних відділів органів влади у громаді тощо, – додав Олександр Сітак. – Але ця робоча група не збиралася вже давно, оскільки сьогодні вже самі новостворені громади переймають досвід у сусідніх ОТГ. І не потребують консультацій від цієї групи».