Районна газета

ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЯ ВИСЛОВИЛА ЗАУВАЖЕННЯ ТА ПРОПОЗИЦІЇ ЩОДО ПРИЙНЯТТЯ ПЛАНУ РОЗВИТКУ «СУМИГАЗ» НА 2020-2029 РОКИ

Керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ висловив заперечення щодо прийняття в повному обсязі Плану розвитку газорозподільного підприємства АТ «Сумигаз» на 2020-2029 роки

«Виконання в повному обсязі усіх заходів Плану розвитку газорозподільного підприємства АТ «Сумигаз» на 2020-2029 роки призведе до значного збільшення тарифу для мешканців Сумської області, – зазначив Дмитро Живицький. – Затвердження Плану у такій редакції та в повному обсязі неможливе, адже таке рішення потребує детального обґрунтування необхідності витрат на реалізацію деяких заходів Плану».

Фахівцями  Сумської облдержадміністрації було опрацьовано проект плану розвитку газорозподільного підприємства АТ «Сумигаз» на 2020-2029 роки та надано низку зауважень щодо необхідності значного зменшення необґрунтованих витрат підприємства задля зниження тарифу для населення.

План розвитку разом з зауваженнями обласної влади буде передано на розгляд Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Довідково. Відповідно до вимог Постанови НКРЕКП №866 від 30.06.2017 р. Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює держане регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг  (НКРЕКП), АТ «Сумигаз» 5 липня 2019 року оприлюднило План розвитку на 2020-2029 роки.

Кожен житель Сумщини має змогу ознайомитися з проектом Плану розвитку газорозподільного підприємства АТ «Сумигаз» на 2020-2029 роки за посиланням https://sm.104.ua/ua/for-clients/investprogram/id/proekt-planu-rozvitku-pat-sumigaz-34665. Зауваження та пропозиції від зацікавлених осіб приймалися до 17 липня 2019 року на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Потрібно зазначити, що облдержадміністрація є єдиною установою, що  подала до завершення обговорення свої зауваження та заперечення до проекту Плану.

Нагадаємо, з 1 травня 2019 року НАК «Нафтогаз України» запровадив новий механізм визначення регульованої ціни на газ, яка зараз може змінюватися щомісяця. Зазначимо також, що оскільки в структурі ціни на газ закладені тарифи на транспортування газу Укртрансгазом (які можуть відрізнятися для різних регіонів), то й вартість природного газу для населення на територіях ліцензованої діяльності різних постачальників газу (облгазів та міськгазів) для побутових споживачів може бути різною.