Районна газета

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ УЧАСНИКІВ АТО (ООС) ТА СТАН ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКІСНОЮ ПИТНОЮ ВОДОЮ НАСЕЛЕННЯ РОЗГЛЯНУЛИ ПІД ЧАС КОЛЕГІЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

На засіданні колегії райдержадміністрації присутні розглянули питання соціального захисту учасників антитерористичної операції (операції об’єднаних сил) та членів їх сімей у Конотопському районі та стан забезпечення якісною питною водою населення Конотопського району 

Як повідомила з першого питання начальник УСЗН РДА Ірина ЗАЇКА, станом на 01.09.2019 року до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, в Конотопському районі внесено інформацію щодо 228 осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції (операції об’єднаних сил), де з них: 226 - учасники бойових дій, 2 особи з інвалідністю внаслідок війни.

Окрім того, 4 особам встановлено право на пільги, як членам сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

При управлінні соціального захисту населення Конотопської районної державної адміністрації діє центр допомоги учасникам АТО та членам їх сімей. З початку 2019 року до центру звернулося 14 учасників антитерористичної операції, всі звернення вирішені позитивно.

Посадовець зупинилась на забезпеченні санаторно-курортним лікуванням, наданні матеріальної допомоги, компенсаційних виплатах, вирішенні земельних питань даної категорії осіб.

Доповідаючи про стан забезпечення якісною питною водою населення Конотопського району, начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства РДА Людмила ЗЕРНИЧЕНКО відзначила, що Конотопський район належить до тих територій, питне водопостачання в яких забезпечується лише за рахунок підземних джерел. Якість такої води зазвичай набагато краще, ніж з поверхневих джерел, але все одно залишається низькою. До 20% добрив та пестицидів, що використовують на полях, потрапляють у грунтові води, при тому, що ефективних методів видалення нітратів з води в умовах децентралізованого водопостачання практично не існує. Посадовець звернула увагу на обов’язкове облаштування зон санітарної охорони джерел водопостачання – адже це основна вимога до забезпечення безпеки джерела, унеможливлення його забруднення і як наслідок – покращення якості води, озвучила пріоритети для покращення якості питної води, зазначила що єдиним способом оцінити якість та безпечність питної води – це проводити лабораторні дослідження атестованою лабораторією. Співдоповіла з даного питання також  заступник начальника - начальник відділу держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Конотопського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Олена РОМАНЮК.

З розглянутих питань прийняті відповідні розпорядження.