Районна газета

У ЦЕНТРІ УВАГИ - ПСИХОЛОГІЧНИЙ СТАН ДІТЕЙ ТА БАТЬКІВ В ДИТЯЧИХ БУДИНКАХ СІМЕЙНОГО ТИПУ ТА ПРИЙОМНИХ СІМ’ЯХ

На вищезазначених питаннях була зосереджена увага членів координаційної ради з питань сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Тетяни ШЕРУДИЛО

Акцентувалося також на проведенні школи взаємопідтримки прийомних батьків та батьків вихователів. «У районі функціонує 2 дитячих будинки сімейного типу, де виховуються 10 дітей та 1 дитина під опікою, а також 4 прийомні сім’ї, де виховується 4 дитини, з них 3 прийомні сім’ї створені в громадах», - поінформувала директор Конотопського РЦСССДМ Ірина СОБОРА.

У ході соціального супроводження Конотопським РЦСССДМ прийомним батькам надавались послуги щодо вікових, особистісних особливостей дітей, роз’яснювались причини поведінкових проявів, підбирались індивідуально методи виховання дітей, поради щодо міжособистісних стосунків у сім’ї та за її межами, спілкування з представниками протилежної статі, підготовка до виходу з сім’ї та самостійного життя прийомної дитини тощо. 

Дані категорії сімей періодично залучаються до святкувань Дня матері, Дня батька та Міжнародного Дня сім’ї, беруть участь у семінарах у рамках школи взаємопідтримки прийомних батьків та батьків-вихователів. 

У ході обговорення Тетяна ШЕРУДИЛО наголосила на необхідності продовження аналізу та, особливо, психологічного супроводу дітей та батьків в дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, з метою вчасної коррекції стану стосунків в сім’ях, а також необхідності проведення спортивно-культурних заходів задля згуртування родини і створення гармонійної атмосфери в домі.

Cтарший інспектор сектору превенції Конотопського відділу поліції, капітан Сергій АНДРІЄНКО поінформував присутніх про стан превентивної роботи щодо запобігання та протидії домашньому насильству в сім’ї в Конотопському ВПГУПН в Сумській області. Він зазначив, що станом на 27.09.2019 року на території Конотопського району знаходяться 43 особи, які перебувають на обліку, як такі, що протягом року вчинили домашнє насильство. З початку року складено 22 протоколи про адміністративне правопорушення, притягнуто до відповідальності, передбаченої ст. 173-2 КупАП   22 особи.

На завершення засідання начальник управління соціального захисту населення  Ірина ЗАЇКА ознайомила членів координаційної ради з матеріалами  семінар-наради з питань попередження домашнього насильства, що відбулася з 6 по 8 серпня 2019 року у  м.Суми.  

За результатом проведеного засідання надані відповідні доручення.