Районна газета

У КОНОТОПСЬКОМУ РАЙОНІ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОЄКТУ СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ РОМАМ, ЯКІ ПЕРЕЖИЛИ ГЕНОЦИД

Керівник проєкту «Агенція соціальної допомоги ромам похилого віку» Олег ТУЛЯКОВ вже вдруге побував на Конотопщині

Основна мета візиту  - зустріч з представниками ромської спільноти, яка мешкає у сільській місцевості Конотопського району та районному центрі. Голова громадської організації «Фонд регіональних досліджень»  Олег ТУЛЯКОВ разом з Єгором ДЕМЕНТОВИМ, який є уповноваженою особою з реалізації Проєкту на Конотопщині, відвідали село Попівка. Саме там проживають роми, які пережили геноцид з боку фашистської Німеччини: Марія ВОЛОШИНА та Раїса ЧУБРЄЄВА. Від Фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє» (Німеччина) їм були вручені подарунки, виявлені проблемні питання їх життєдіяльності, що потребують вирішення за сприяння органів місцевого самоврядування та виконавчої влади: Попівської сільської ради  та Конотопської районної державної адміністрації.  

З метою подальшої співпраці громадської організації та районної влади, у відповідності з підписаним ще у 2018 році Меморандумом, в приміщенні РДА відбулася зустріч з першим заступником голови райдержадміністрації Андрієм САХНОМ  щодо вирішення проблем ромів похилого віку – мешканців Попівської громади. Під час робочої наради обговоренні основні проблемні аспекти, з яким зіткнулися представники ромської меншини, та визначені шляхи їх вирішення.

Нагадаємо, що проєкт «Агенція соціальної допомоги ромам похилого віку» здійснюється Громадською організацією «Фонд регіональних досліджень» за підтримки Фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє» (Німеччина). Мета проєкту – підтримка осіб ромської національної меншини, які пережили геноцид з боку фашистської Німеччини щодо вирішення проблем безпеки життєдіяльності, оформлення права власності на майно та земельні ділянки, сприяння у наданні медичного, пенсійного та соціального забезпечення, активізації діалогу поколінь, відновлення історичної пам’яті.