Районна газета

ПРО ПІДСУМКИ РОБОТИ УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ КОНОТОПСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗА 2019 РІК

Головним напрямком діяльності управління було забезпечення, у межах своїх повноважень, практичного втілення в життя, спільно з іншими структурними підрозділами райдержадміністрації, програм, рішень райдержадміністрації та районної ради стосовно соціального захисту населення Конотопського району

З метою контролю за станом погашення заборгованості із виплати заробітної плати та вжиття відповідних заходів проведено 12 засідань  Конотопської районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. За даними моніторингу станом на 01.01.2020 заборгованість із виплати заробітної плати  на економічно-активних підприємствах, установах та організаціях Конотопського району відсутня.

Протягом 2019 року районною робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення проведено 12 засідань, де заслухано 94 суб’єкти господарювання Конотопського району.

За результатами проведених засідань підвищено заробітну плату до (або більше) рівня мінімальної 158 працюючим, зменшено кількість працюючих з ознакою «неповний робочий час» на 17 осіб,  членами робочої групи легалізовано 193 робочих місць.

Впродовж січня-грудня  2019 року за наданням різних видів допомог  до управління соціального захисту населення Конотопської районної державної адміністрації звернулося 5558 осіб,  яким  було нараховано та проведено виплату державних соціальних допомог на суму майже 37 млн. грн. Призначено субсидію на житлово-комунальні послуги 3810 сім’ям, на придбання твердого палива і скрапленого газу 1331 сім’ї.

Станом на 01.01.2020 головним державним соціальним інспектором здійснено 4203 перевірки достовірності та повноти інформації заявників, які звернулися за призначенням соціальної допомоги та житлової субсидії. Обстежено матеріально-побутові умови проживання 1466 сімей. Виявлено 65 випадків недостовірної інформації про доходи та майновий стан заявників, внаслідок чого встановлено переплат на суму 247,1 тис.грн., з них повернуто до держбюджету – 170,6 тис.грн., що становить 69%.

До Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги  включено інформацію щодо 7076 осіб.  В 2019 році  надано пільги ветеранам війни, дітям війни, ветеранам військової служби, ветеранам органів внутрішніх справ,  громадянам,  які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи,  особам за професійною ознакою, багатодітним сім’ям за користування житлом та комунальними послугами на суму майже 3 млн.грн., на придбання твердого палива та скрапленого газу (готівка) на суму 788,6 тис.грн.

Станом на 01.01.2020 року до Інтегрованої системи обліку інформації  внутрішньо переміщених осіб по Конотопському району внесено дані щодо 176 осіб, допомога на оплату житлово-комунальних послуг ВПО виплачена на суму 1105,0 тис.грн.

Відповідно до Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” виплачена щомісячна грошова допомога  140 особам за пільгове забезпечення продуктами харчування в сумі 371,1 тис.грн., 14 особам проведено нарахування за надану додаткову відпустку на суму 64,4 тис.грн. Усього на виплату компенсацій та допомог громадянам,  які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи виплачено 489,7 тис.грн..

Організація матеріально-побутового обслуговування осіб з інвалідністю здійснюється в установленому порядку з використанням інформації, що акумулюється в Централізованому  банку даних осіб з інвалідністю. Станом на 01.01.2020 року на обліку в управлінні перебуває 595 осіб з інвалідністю, з них 72 дитини з інвалідністю.

На протязі 2019 року управлінням соціального захисту населення Конотопської районної державної адміністрації видано 561 направлення на забезпечення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю технічними засобами реабілітації та протезно-ортопедичними виробами. Укладено 116 договорів з підприємствами, що виготовляють дані вироби на суму майже 2 млн.грн.

У 2019 році до управління соціального захисту населення за наданням реабілітаційних послуг звернулися  батьки 33 дітей з інвалідністю. Видано 24 направлення до Центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з  інвалідністю  Конотопської міської ради, 19 направлень до Сумського обласного центру комплексної реабілітації для дітей  та осіб з інвалідністю. Пройшли реабілітацію у Центрі  Конотопської міської ради - 21 дитина,у Сумському обласному центрі комплексної реабілітації дітей  та осіб з інвалідністю– 13 дітей.

Відповідно до укладених договорів пройшли реабілітацію у реабілітаційному центрі «Еліта» та у Сумському обласному центрі комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю 2 дітей з діагнозом дитячий церебральний параліч.

Протягом січня-грудня 2019 року щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації звернулося 164 особи, видано 561 направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.Фактично забезпечено технічними та іншими засобами реабілітації 258 осіб.

У 2019 році проведено виплату компенсації на бензин, ремонт, технічне обслуговування автомобілів 5 особам з інвалідністю на суму 1,5 тис. грн. та на транспортне обслуговування 9 особам з інвалідністю на загальну суму 4,0 тис.грн.

Станом на 01.01.2020  санаторно-курортного лікування потребує 68 осіб, де з них: 56 осіб з інвалідністю, 7 учасників ліквідації та постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, 1 особа з інвалідністю внаслідок війни, 2 учасника бойових дій, 1 учасник війни, 1 сім’я загиблого (померлого) ветерана війни. Забезпечено санаторно-курортними путівками у 2019 році  23 особи.

Протягом 2019 року  видано 5 путівок для одиноких  осіб похилого віку щодо поселення в будинки-інтернати.

Відповідно до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа за рахунок коштів Державного бюджету придбано житло для 3 осіб на суму 992,1 тис.грн.

Забезпечено реалізацію обласної та районних програм соціального захисту населення. Зокрема, відповідно до Обласної програми соціального захисту населення на 2017-2021 роки у 2019 році завезено дрова 49 сім’ям учасників антитерористичної операції (операції об’єднаних сил) на суму 198,5 тис.грн., де з них за рахунок коштів бюджетів селищної та сільських рад 41,7 тис.грн., виплачено компенсацію 51 учаснику АТО  на суму 163,2 тис.грн.

За рахунок коштів районного бюджету профінансовані додаткові пільги, компенсації, стипендії окремим категоріям населення Конотопського району  на суму 193,3 тис.грн. Надано матеріальної допомоги 145 особам на суму 367,2 тис.грн., у тому числі сім’ям загиблих учасників АТО, пораненим учасникам АТО, сім’ям у яких виховуються онкохворі діти, ліквідаторам аварії на ЧАЕС на суму 97,2 тис.грн.                                                                       

Забезпечено виконання районної програми  здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян, які згідно із законодавством мають на це право, автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування на 2019 рік, на реалізацію заходів якої з районного бюджету профінансовано майже 1,5 млн.грн.

З метою проведення роз'яснювальної роботи серед населення району згідно затвердженого графіку здійснювались виїзди  «мобільного соціального  офісу». У 2019 році здійснено 57 виїздів. Під час виїздів спеціалістами управління прийнято 484 особи та 12 пакетів документів.

З метою інформованості населення з питань соціального захисту постійно оновлюється інформація на вебсайті Конотопської районної державної адміністрації, в газеті “Сільські горизонти” протягом 2019 року надруковано 170 статей.   

Начальник управління соціального

захисту населення Конотопської

районної державної адміністрації                                             Ірина ЗАЇКА