Районна газета

НА ПЕРШОМУ МІСЦІ: СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ ОХОРОНЯЄ І ЗАХИЩАЄ ПРАВА ДИТИНИ

Найважливішими правами дитини є її майнові права взагалі та право власності на певне майно зокрема, тому держава всебічно охороняє і захищає права та інтереси дітей при вчиненні правочинів щодо нерухомого майна

На цьому наголосила тимчасово виконуюча обов‘язки голови райдержадміністрації Тетяна ШЕРУДИЛО під час засідання районної комісії з питань захисту прав дитини.

Серед розглянутих питань - надання дозволу на укладення  договору оренди земельної ділянки неповнолітній дитині, надання дозволу на укладення договору купівлі-продажу нерухомого майна.

Обговорені зміни до положення про районну комісію з питань захисту прав дитини.

Затверджені та переглянуті індивідуальні плани соціального захисту 3 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинились в складних життєвих обставинах та інші.

Начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Тетяна ТОЧИЛЕНКО зазначила, що з метою забезпечення захисту житлових прав дітей службою у справах дітей відповідно до ст.12  Закону України «Про основи соціального захисту  бездомних громадян та безпритульних дітей» здійснюється контроль за вчиненням правочинів, пов’язаних із житловими правами дітей, особи,  які вчиняють правочини від імені дітей зобов’язується надати нотаріально завірені копії укладених договорів, довідок про реєстрацію дітей, документів, що підтверджують право власності чи співвласності на ім’я дитини, документ, що підтверджує право користування дитини житловим приміщенням. У разі порушення житлових та майнових прав дітей у повноваженнях служби є захист згідно з чинним законодавством.