Районна газета

ЗАВДАННЯ ПАТРОНАТНИХ ВИХОВАТЕЛІВ – ДОПОМОГТИ ДІТЯМ ВПОРАТИСЯ ЗІ СТРЕСОМ, ПОКИ БАТЬКИ ПРОХОДЯТЬ РЕАБІЛІТАЦІЮ

- Патронат над дитиною – це  послуга підтримки сімей з дітьми, які потрапили у складні життєві обставини, яка передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини у сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками складних життєвих обставин, - наголосила директор Конотопського РЦСССДМ Ірина СОБОРА

Сім’я патронатного виховатетя – це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі. Патронатний вихователь – це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї.

Запровадження цієї послуги дозволяє забезпечити реалізацію права дитини, яка з певних причин не може проживати з біологічними батьками, на виховання в сімейному середовищі. А завдання патронатних вихователів – допомогти дітям впоратися зі стресом, поки  батьки проходять реабілітацію.

Фінансування послуг патронату складається з оплати послуги (праці патронатного вихователя), а також соціальних виплат на дітей, влаштованих під патронат.

Якщо ви маєте позитивний досвід виховання власних дітей, проживаєте на спільній (власній чи орендованій) житловій площі та небайдужі до долі дітей, які залишилися без батьківського піклування, звертайтесь за інформацією до Конотопського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, що знаходиться за адресою: м.Конотоп, вул.Соборна, 23, або за телефоном 6-31-61.