Районна газета

20 ЛИСТОПАДА - ДЕНЬ СПІЛЬНИХ ДІЙ В ІНТЕРЕСАХ ДІТЕЙ – ДЕНЬ ПРИЙНЯТТЯ КОНВЕНЦІЇ ООН ПРО ПРАВА ДИТИНИ

Тетяна ТОЧИЛЕНКО: служба у справах дітей райдержадміністрації розраховує на підтримку кожного пересічного громадянина у здійсненні конкретних заходів для дітей, які залишилися без батьківського піклування та опинились в складних життєвих обставинах

Як повідомила посадовець, у Конотопському районі проживає 16 дітей-сиріт та 55 дітей, позбавлених батьківського піклування. Завдяки системній роботі усі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, виховуються в сім’ях громадян. Питання удосконалення роботи з дітьми розглядаються на засіданнях комісії з питань захисту прав дитини при голові районної державної адміністрації.

З метою захисту прав та інтересів дітей працівники служби, протягом звітного періоду, взяли участь у розгляді 10 судових справах, з них:  3 справи щодо позбавлення батьків батьківських прав відносно 4 дітей, 1 справа про визначення місця проживання дитини, 2 справи про усиновлення та 4 справи кримінального провадження.

Протягом 2020 року знято з обліку 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, із них: 8 – у зв’язку із досягненням повноліття, 2 – у зв’язку з усиновленням. Постійно ведеться місцевий облік дітей,  які підлягають усиновленню. На обліку  перебуває 16 дітей вказаної категорії. Без сумніву, для служби у справах дітей пріоритетною формою влаштування дітей було і залишається саме усиновлення.

Усі діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та особи з їх числа, які потребують поліпшення житлових умов, після завершення терміну перебування у сім’ї опікуна, піклувальника, прийомній сім’ї, дитячому будинку сімейного типу, у разі відсутності житла або неможливості повернення займаного раніше жилого приміщення, своєчасно беруться на пільговий квартирний облік органами місцевого самоврядування. У 2019 році  надано житло 3 особам з числа дітей-сиріт.

Для профілактики злочинності, негативних проявів серед дітей запобігання безпритульності та бродяжництву, службою у справах дітей райдержадміністрацій, спільно з правоохоронними органами, відділом освіти, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді постійно проводяться профілактичні рейди: «Урок», «Сім’я», «Підліток» «Діти вулиці», «Літо».

Загалом, станом на 01.11.2020, в районі функціонує 2 дитячих будинків сімейного типу, куди влаштовано 9 дітей, та 4 прийомних сімей, в яких виховується 4 дитини, під опікою/піклуванням перебуває 55 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

Працівниками служби у справах дітей, професійним кредом яких, є захист інтересів дітей проводиться повсякденна робота, спрямована на зміцнення інституту сім’ї,  запобіганню соціального сирітства та розвиток сімейних форм виховання.