Районна газета

ОЛЕКСАНДР БЕСКОРОВАЙНИЙ: ВОЇНИ-ІНТЕРНАЦІОНАЛІСТИ ПОТРЕБУЮТЬ НАШОЇ ОСОБЛИВОЇ УВАГИ. ТОМУ, ДО ВИРІШЕННЯ ЇХ НАГАЛЬНИХ ПИТАНЬ ПРОШУ ВІДНОСИТИСЯ ВІДПОВІДАЛЬНО

За «круглим столом» представники районної влади і громадськості обговорили основні аспекти соціального захисту, медичного обслуговування та пенсійного забезпечення учасників бойових дій на території інших держав

«Сьогоднішня зустріч для нас є дуже важливою, адже серед миротворців у різних гарячих точках світу були і наші жителі, які самовіддано виконували свій військовий обов’язок. Це - героїзм крізь біль і сум... Ми усі повинні пам’ятати і підтримувати цих людей, особливо - сім’ї загиблих», - розпочинаючи засідання, звернувся до представників Конотопської спілки ветеранів Афганістану «Саланг» та учасників бойових дій на території інших держав голова райдержадміністрації Олександр БЕСКОРОВАЙНИЙ.

Про соціальний захист воїнів-інтернаціоналістів, зокрема,здійснення відповідних виплат та надання матеріальних допомог, отримання санаторно-оздоровчих путівок, медичне забезпечення, забезпечення пільгами, проінформувала начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ірина ЗАЇКА.

Як повідомила посадовець, на обліку в управлінні соціального захисту населення перебуває 80 осіб, які набули статус «учасник бойових дій» та «член сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни», зокрема: з числа учасників бойових дій 77 осіб,  66 осіб, які брали участь у бойових діях на території республіки Афганістан (квітень 1978 р. - грудень 1989 р.), з яких 6 особам, встановлено статус особи з інвалідністю внаслідок війни  3 групи;  7 осіб, які брали участь у бойових діях на території Чехо-Словаччини (20 серпня 1968 р.        - 1 січня 1969 р.); 2 особи, які брали участь у бойових діях в Югославії (15 липня 1992 р. - 16 червня 1999 р.); 1 особа, при участі у боях в Єгипті (Об'єднана Арабська Республіка) жовтень 1962 р. - березень 1963 р.; червень 1967 р.; 1968 р.; 1 особа, яка була задіяна у бойових діях в Угорщині (24 жовтня 1956 р.- 10 листопада 1956 р.). З числа  осіб, яким встановлено статус члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни на обліку перебуває 3 особи.

Про пенсійне забезпечення учасників бойових дій на території інших держав говорила головний спеціаліст відділу обслуговування громадян № 2 (сервісний центр) ГУ ПФУ в Сумській області Світлана ІВКО. Вона акцентувала увагу присутніх на правах цієї категорії громадян щодо розміру та підвищення пенсії, зупинилася на питаннях особливостей нарахування дострокової пенсії за віком, по втраті працездатності та ін. З 01.12.2020 мінімальний розмір пенсійної виплати учасників бойових дій становить 2918,85 грн.

У формі конструктивного діалогу воїни-інтернаціоналісти поділилися своїми проблемними питаннями. Прозвучало прохання щодо сприяння у відновленні щорічних медичних оглядів цієї категорії громадян, впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів, вирішення житлового питання. Піднімалося питання й про впорядкування парку афганців, що у районному центрі, а також встановленні шефства за похованнями учасників бойових дій, що у населених пунктах району.

Заступник голови райдержадміністрації Людмила ЗЕРНИЧЕНКО внесла пропозицію щодо запровадження практики щоквартальних зустрічей у форматі “круглого столу” керівництва району, відповідних структурних підрозділів та установ з активом  громадської організації «Саланг» та воїнами-інтернаціоналістами, де будуть обговорюватися нагальні питання, що хвилюють військовослужбовців, а також спільні шляхи і методи їх вирішення.

На завершення голова райдержадміністрації Олександр БЕСКОРОВАЙНИЙ висловив вдячність учасникам заходу за змістовний діалог, небайдужість та активну життєву позицію та висловив впевненість у подальшій плідній співпраці. Керівник району також закликав працівників служб, що опікуються цією категорією громадян, тримати з ними постійний зв’язок. «Не завжди ці люди звертаються до нас за допомогою, тому наше з вами завдання бути обізнаними з їх проблемами. Ця робота в першу чергу має лягти на плечі соціальних та медичних працівників, які повинні відвідувати учасників бойових дій на території інших держав вдома та виявляти ті проблеми, які їх хвилюють», - підкреслив Олександр БЕСКОРОВАЙНИЙ.