Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ЕПІДЕМІЧНА СИТУАЦІЯ СЕРЕД МЕШКАНЦІВ КОНОТОПСЬКОГО РАЙОНУ ЗАЛИШАЄТЬСЯ СКЛАДНОЮ

Як повідомила завідувач відділенням організації епідеміологічних досліджень Конотопського відділу  ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України» Валентина ГРУЗИНСЬКА, у поточному році всього зареєстровано лабораторно підтверджених випадків – 1305, в т.ч. по м.Конотоп – 1114, по Конотопському району – 191 випадок

Серед перехворілих вже одужало всього 602 особи, серед яких по м. Конотоп – 613, по району 89 осіб, що в цілому складає – 46,1- 46,6%.

Поряд з тим  в 2021 році збільшилось число померлих осіб від ускладнень коронавірусної хвороби.

Всього померло – 40 осіб, із них по м. Конотоп 31 особа, по Конотопському району – 9 осіб, проти відповідно за 2020р  померло всього 52 особи, місто – 39 осіб, сільське населення – 13 осіб.

Погіршення епідемічної ситуації почалось у березні місяці, особливо пришвидшились   темпи поширення інфекції в кінці березня та на початку квітня.

Серед захворілих продовжують переважати дорослі 93,5%. Найбільш вразливими залишається населення від 30 до 69 років.

Захворюваність серед дітей до 17 років по м. Конотоп  залишається на рівні 2,4% (захворіло 27 осіб)  по району - 15 осіб 7,8%.

Продовжується реєстрація випадків захворювання серед медичних працівників. В поточному році захворіло 52 медичних працівника, із них 2 випадки серед працівників району.

З метою своєчасного виявлення інфікованих серед осіб з проявами пневмонії та гострих респіраторних захворювань, а також серед контактних із вогнищ проводяться дослідження біологічного матеріалу ( мазки із носоглотки) вірусологічною лабораторією ДУ « Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України» методом ПЛР ( полімеразної ланцюгової реакції).

Вже досліджено зразків у 4506 осіб, отримано результатів 4198,  в т.ч. з позитивним результатом – 1305.

Повідомляємо, що на території Сумської області виявлено циркуляцію британського варіанту вірусу SARS –CoV – 2 (Кролевецький та Липоводолинський райони) згідно листа ДУ « Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України» від 05.04.21р.

Британський штам короновірусу за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я станом на 1 березня 2021 року виявлено  у 106 країнах світу.

Британський штам короно вірусу більш токсичний, більш контагіозний, тобто люди заражаються ним вдвічі швидше і прояви хвороби сильніші.

Серед симптомів реєструється лихоманка, втрата апетиту, головний біль  і біль у м’язах, кашель, що раптово з’явився і не проходить, а також втрата здатності відчувати запахи або смак. Частими симптомами стала блювота та кишкова симптоматика. Найбільш часто у хворих задуха, тобто киснева залежність і гіпертермічний синдром.

Новий варіант вірусу такий же небезпечний як і старий. Він буде поширюватись якщо люди перестануть дотримуватись соціальної дистанції, користуватись масками, мити руки.

Враховуючи ускладну епідемічну ситуацію з корновірусної хвороби серед населення, необхідно продовжувати проведення обмежувальних карантинних заходів щодо виникнення та подальшого поширення захворювань, а саме:

  • Перебування населення в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті у вдягнутих засобах індивідуального захисті зокрема в респіраторах  або захисних масках, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.
  • Дотримання правил самоізоляції захворілими на COVID – 19 та контактними особами.
  • Дотримуватись правил гігієни рук – проводити часте миття рук з милом або обробляти їх антисептиками.
  • Дотримуватись соціальної дистанції -1,5 м, триматись на відстані від інших людей, зокрема тих, хто кашляє та чхає.
  • Необхідно дезінфікувати особисті речі ( телефони, комп’ютори, окуляри, сумки та інше)
  • Не торкатися брудними руками своїх очей, носа та рота
  • Без нагальних  потреб не виходити на вулиці населених пунктів, краще залишайтесь вдома.