Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ЯКІСНА ПИТНА ВОДА – ЗАПОРУКА ЗДОРОВОГО МАЙБУТНЬОГО

Виконуючи протокольне доручення за результатами засідання регіональної комісії з інвентаризації водних об’єктів, лісових ресурсів, об’єктів державної та комунальної власності, що знаходяться на території територіальних громад очільник Конотопського району Людмила ЗЕРНИЧЕНКО обговорила з представниками об’єднаних територіальних громад та структурних підрозділів райдержадміністрації питання водозабезпечення

- Села Конотопщини зачепила проблема водозабезпечення. Через поступові зміни клімату та екологічні негаразди вода в криницях втрачає якість або й взагалі висихає. Зруйнована дамба, обміліла річка, сміттєзвалище біля села - це все може призвести до зневоднення низки населених пунктів. На жаль, ситуація погіршується з кожним роком, - підкреслила посадовець.

Облаштуванням, обстеженням, дослідженням питної води у колодязях займаються органи місцевого самоврядування. Враховуючи те, що рівень води в колодязях щороку знижується, та її якість залишається на дуже низькому рівні, територіальним громадам району потрібно планувати будівництво водопровідних мереж в сільських населених пунктах з метою забезпечення в достатній кількості їх мешканців якісною питною водою.

Для того, щоб ситуація зі зневодненням не погіршувалася й надалі, громадам Конотопщини необхідно вивчити ситуацію, що склалася на підвідомчих територіях. У більшості населених пунктах є глибоководні свердловини, які на даний час не використовуються – їх необхідно обстежити та вирішити питання щодо можливості подальшої експлуатації, у разі потреби – провести очищення та відновити їх роботу.

Також якнайшвидше необхідно провести інвентаризацію водних об’єктів та виявлені безгосподарські дамби взяти на баланс територіальної громади з метою подальшого проведення ремонтних робіт.