Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

СУМЩИНА. РІК СПРОТИВУ: ВОЛОНТЕРИ

4 блок панельної дискусії яку організувала на минулому тижні Сумська ОВА, має назву «Волонтери»: https://www.youtube.com/watch?v=qKkgTtgEjQA

Головним спікером в цьому блоці стала голова Першого гуманітарного штабу Ксенія ГРИНИК (1 хв. 33 с – 9 хв. 16 с.). Вона подякувала усім, хто в перші дні війни допомагав захисникам області та людям, які найбільше потребували підтримки.

Вона також розповіла, що з 7 березня 2022 року в обласному центрі запрацював Сумський хаб обласного гуманітарного штабу. Видача продовольчих наборів, речей, предметів першої необхідності проводилася як на місці, так і в громадах. В роботу включилися 400 волонтерів, серед них і високопосадовці.

«Цікаво, що волонтерами ставали люди, які раніше займали високі посади. Вони прийшли до нас у звичайній спортивній формі і допомагали. А потім створили такі ж гуманітарні штаби в районах, − зазначила Ксенія Гриник. − До речі, ми також через ЗМІ та офіційні інформаційні ресурси ОВА розповсюджували номер рахунку, на який люди скидали кошти. Лише за перші 2 дні зібрали більше 1,5 млн грн. Ці кошти використали на придбання медикаментів як для цивільного населення, в тому числі й для людей з інвалідністю, похилого віку, так і для військових. Я дякую підприємцям, які відкривали нам магазини, аптеки, давали змогу все це придбати», − зазначила вона.

Начальник Головного управління Національної соціальної сервісної служби у Сумській області, керівник Гуманітарного штабу при Сумській обласній військовій адміністрації Ірина ПАНЧЕНКО (10 хв. 01 с. – 17 хв. 04 с.) та журналіст, волонтер Благодійного фонду «Добро перемагає» Ольга ГОРДУС (17 хв. 14 с. – 19 хв. 20 с.) розповіли про перші дні війни та волонтерську роботу на Сумщині і про людей, звичайних жителів, які також долучалися до допомоги.

Зокрема, Ірина Панченко розповіла, що в гуманітарний штаб прийшла бабуся. Але не за допомогою. Вона принесла бинтик, зі словами «Може, згодиться для захисників…» Цей бинтик, мабуть, став у нагоді нашим хлопцям, а може й врятував чиєсь життя.

Волонтерами тоді ставали всі − журналісти і бізнесмени, посадовці і спортсмени, лікарі і вчителі… І навіть літні люди: жителі Сумщини об’єдналися, щоб допомагати усім, хто потребує, а найперше − захисникам нашої області.