Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

РИНОК ПРАЦІ СУМЩИНИ ПОТРЕБУЄ ІНЖЕНЕРІВ ТА ПЕДАГОГІВ-ФІЗИКІВ

Про це йшлося під час наради з питань затвердження державного замовлення вищих навчальних закладів області

«Чинним законодавством передбачено формування конкурсних пропозицій на державне замовлення з урахуванням середньострокового прогнозу потреби у фахівцях на ринку праці, який складається за участю органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та соціальних партнерів», – зазначив заступник голови облдержадміністрації Микола ПОДОПРИГОРА.

Під час погодження пропозицій було враховано регіональну чисельність випускників шкіл, професійно-технічних навчальних закладів, технікумів, коледжів і випускників-бакалаврів. Крім того, бралася до уваги й інформація із районних та місцевих служб зайнятості щодо затребуваних в області спеціальностей і таких, що не мають попиту на ринку праці.

На тісній співпраці з вищими навчальними закладами з метою надання кваліфікованої консультативної допомоги випускникам щодо вакантних робочих місць наголосив директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир ПІДЛІСНИЙ.

«75 % тих, хто стоїть на обліку в центрі зайнятості, люди з вищою освітою, – зазначив він. – У нас іде перевиробництво за окремими спеціальностями. Натомість є вакансії інженерів, педагогів-фізиків та фахівців робітничих спеціальностей».

З метою приведення у відповідність регіонального ринку освітніх послуг та ринку праці під час наради відбулося погодження конкурсних пропозицій щодо обсягу прийому на навчання та випуск фахівців вищих навчальних закладів у 2017 році.