Районна газета

CУМЩИНА ГОТУЄТЬСЯ ДО ЗИМИ

Про заходи, що проводяться в області в рамках підготовки до нового опалювального сезону 2017-2018 рокі, Прем’єр-міністру України Володимиру ГРОЙСМАНУ доповів голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО під час селекторної наради

За словами очільника Сумщини, підготовка до зими йде згідно із затвердженим планом, проблем не виникає. Станом на 19 червня, тепловими лічильниками забезпечено 1789 житлових будинків, що складає 70,1% від загальної кількості. Окрім того, узгоджено обсяги заборгованості з урахуванням різниці в тарифах.

З метою організації стабільної роботи об’єктів життєзабезпечення в осінньо-зимовий період було проведено засідання колегії облдержадміністрації. Наразі створено обласний оперативний штаб, відповідні штаби формуються також в районах.

Обговорюючи питання підготовки до зими, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликав місцеву владу більш ретельно підійти до виконання планів по програмах енергоефективності, а також нарощувати розрахункову дисципліну, тим більше, що ресурси для цього в місцевих бюджетах завдяки децентралізації є. 

«Окреме питання – енергоефективність. Ми пройшли надзвичайно важкий, але результативний шлях зменшення споживання ресурсів, диверсифікації постачання. Зараз нам потрібна модернізація промисловості й житлового фонду. Ресурси в місцевих бюджетах для заходів з енергоефективності є, – сказав Володимир Гройсман – Звертаюся до міських голів: просив би більшої відповідальності щодо проведення заходів з енергоефективності».

Не менш важливим, за словами Глави Уряду, є й організація розрахунків за енергоресурси та комунальні послуги.

«Стан розрахунків – це одвічна проблема. Ми розуміємо, що є пільги й субсидії – і тут ми беремо на себе відповідальність. Але є й зона вашої відповідальності. Просив би ретельно над цим працювати, – зазначив Володимир Гройсман, звертаючись до голів областей.

Він запропонував залучити муніципалітети до рішення розрахункових проблем, оскільки підприємства теплокомуненерго, які є однією з сторін розрахункових відносин,  – це здебільшого об’єкти комунальної власності.

На думку Глави Уряду, місцеві бюджети вже мають достатні ресурси, аби пропонувати власну гарантію розрахунків. «Завдяки децентралізації у нас до 50% ростуть місцеві бюджети. Десятки, сотні мільйонів, мільярди сьогодні є в ресурсах  місцевих бюджетів. Я наголошую на тому, що потрібно по-господарськи ставитися до цього», – підкреслив Володимир Гройсман.

За його словами, 21 червня Кабінет Міністрів України планує ухвалити рішення про внесення змін до Державного бюджету України на 2017 рік з метою проведення розрахунків по комунальних пільгах і субсидіях, але вимагає від місцевої влади забезпечити стовідсоткові розрахунки з постачальниками ресурсів.

«Ми проводимо верифікацію всіх пільг та субсидій. Ми закумулювали 15 мільярдів гривень для проведення розрахунків по пільгах та субсидіях. Цієї середи буде прийнято рішення Уряду про зміни до бюджету, направимо його в Парламент і будемо просити парламентарів підтримати, – сказав Глава Уряду. – Разом з тим рівень розрахунків за винятком пільг та субсидій має становити 100%. Це відповідальність місцевої влади».