Районна газета

ДЕРЖКОМТЕЛЕРАДІО ШТРАФУВАТИМЕ ЗА ПРОДАЖ АНТИУКРАЇНСЬКИХ КНИЖОК

У грудні минулого року набув чинності наказ Державного комітету телебачення і радіомовлення України щодо накладення адміністративно-господарських штрафів за ввезену з Росії або тимчасово окупованих територій видавничу продукцію 

Відтепер видавнича продукція, що виготовлена та ввозиться з території держави-агресора або тимчасово окупованих територій України без наявності відповідного дозволу на її ввезення, вилучатиметься з обігу уповноваженими особами Держкомтелерадіо. Вилучення відбуватиметься на підставі звернень правоохоронних органів, юридичних та фізичних осіб.

На правопорушників накладатиметься адміністративно-господарський штраф у розмірі 10 мінімальних заробітних плат за кожен випадок такого розповсюдження, що буде вчинене вперше, або у розмірі 50 мінімальних заробітних плат за кожен наступний випадок розповсюдження.

Ввозити можна лише ту продукцію, на яку є відповідний запис про дозвіл на ввезення в інформаційно-телекомунікаційній системі органів доходів і зборів та Реєстрі видавничої продукції держави-агресора, дозволеної до ввезення та розповсюдження на території України (http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=125335&cat_id=99055), за умови документального підтвердження факту її придбання. 

Таким чином завершено створення правового механізму реалізації повноважень Держкомтелерадіо, визначених Законом «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту».